Tuvojas rudens; aicina savlaicīgi rūpēties par imūnsistēmas stiprināšanu

Lai arī saulīte vēl brīžam uzspīd, tomēr aizvien vairāk jūtams, ka ir klāt dzestrais dzestrais rudens ar vēso laiku, lietu un mitro gaisu, un tas ir īstais laiks, kad mostas arī vīrusi, tādēļ speciālisti aicina par aizsardzību pret gripu domāt jau tagad.

“Jau aizgājušais rudens un ziema parādīja – saslimstība ar gripu kļūst par aizvien nopietnāku problēmu pret kuru nedrīkst attiekties vieglprātīgi. Lai cik ļoti jūs būtu pārliecināti par paša spēcīgo imūnsistēmu, tomēr prātīgāk būtu uztaisīt arī vakcināciju. Tādējādi būs mierīgāka sirds gan jums, gan apkārtējiem,” stāsta veselības un skaistuma centra “Adoria” ārste Ārija Bušmane

Vienlaikus viņa uzsver, ja vakcinēšanās liekas kaut kas nepieņemams, imūnsistēmu var stiprināt arī uzturā lietojot daudz C vitamīna, kas, lai arī pret gripu neaizsargās garantēti, tomēr samazinās iespēju ar to saslimt. Lietojot pastiprināti C vitamīnu, būtu jākonsultējas ar savu ārstu, jo katram cilvēkam šī deva būtu jāpielāgo individuāli.

Gripas monitoringu sāk katru gadu oktobra beigās – laikā, kad parasti sākas gripas epidēmija un tas tiek turpināts līdz maija vidum, tādēļ vakcinēties pret gripu ieteicams jau ātrāk. Gripas monitoringu veic Slimību profilakses un kontroles centrs. Veiktā monitoringa mērķis ir laikus noteikt kārtējās gripas epidēmijas sākumu, lai veselības aprūpes un citas institūcijas laicīgi uzsāktu pasākumus gripas ietekmes mazināšanai uz iedzīvotāju veselību un ekonomiku t.sk. vakcinācija, specifisko un nespecifisko pretgripas preparātu lietošana, organizatoriskie, izglītošanas, higiēnas un citi pretepidēmijas pasākumi.

Katru gadu ir iespējams vakcinēties pret gripu. Vakcinēties ir ieteicams rudens sākumā, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem 80% vakcinēto personu ar gripu nesaslimst, bet 20% izslimo gripu vieglā formā. Cilvēkiem pēc 60 gadiem imunitāte izveidojas tikai 60% līmenī, taču saslimušajiem gripa norit bez komplikācijām. Pēcvakcinācijas periodā dūriena vietā iespējams neliels apsārtums un pietūkums.

Veselības un skaistuma centrs “Adoria” speciālisti piedāvā veikt vakcināciju pret gripas vīrusu jebkurai vecuma grupai.

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar veselības un skaistuma centru “Adoria”, t. 67315000, mob. 26378620, info@adoria.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment