Uzsākta kampaņa krūts vēža pacientu rehabilitācijai

Vakar Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” un vadošais elektronikas ražotājs „Samsung” prezentēja vērienīgu labdarības kampaņu, kas tiek aizsākta ar mērķi atbalstīt krūts vēža pacientu psihosociālo rehabilitāciju visā Latvijā.

No šī gada 18. oktobra līdz pat nākamā gada februāra beigām ar „Samsung” atbalstu visā Latvijā tiks vākti līdzekļi krūts vēža pacientu psihosociālās rehabilitācijas atbalsta programmas īstenošanai. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks nodrošināta psihosociālās rehabilitācijas programmas attīstība un centra veidošana, lai sniegtu atbalstu un palīdzību sievietēm, kuras pārcietušas krūts vēzi. Kampaņas ietvaros notiks informējoši semināri ārstiem un pacientiem Latvijas reģionos, lai informētu par psihosociālās rehabilitācijas nozīmi ārstēšanās un pēcārstēšanās procesā, kā arī sniegtu informāciju par vadošajām tendencēm citās Eiropas valstīs. Tieši psihosociālā rehabilitācija ir tā, kas ir ļoti svarīga, lai palīdzētu cilvēkam pēc ārstēšanās pilnvērtīgi atgriezties sociālajā dzīvē.


„„Samsung” ir sociāli atbildīgs uzņēmums un atbalstījis dažādus labdarības projektus. Pateicoties mūsu klientu pozitīvajām atsauksmēm par „Rozā lentītes” kustības atbalstu visā pasaulē, mēs nolēmām īstenot šādu labdarības kampaņu arī Latvijā. Šādas sadarbības iedibināšanu uzskatām par vērtīgu ieguldījumu, lai uzlabotu savu klientu dzīves kvalitāti. Tostarp „Samsung” vienmēr ir ražojis plašu produktu klāstu, kas īpaši orientēts tieši uz sieviešu auditoriju. Ar šo kampaņu mēs ejam soli tālāk un vēlamies parūpēties par sieviešu auditoriju, ne tikai piedāvājot īpašus produktus, bet arī palīdzot cīnīties ar tik smagu problēmu kā krūts vēzis. Mēs priecāsimies šajā kampaņā iesaistīt ikvienu mūsu klientu un ceram, ka viņi neaizmirsīs par līdzcilvēkiem, kurus ir piemeklējusi nelaime,” stāsta Ēriks Eglītis, „Samsung Electronics Baltics” Telekomunikāciju tirdzniecības nodaļas direktors.


Kampaņas laikā „Samsung” ziedos 1 latu no katra pārdotā „Samsung Monte” mobilā telefona, kā arī tiks nodrošinātas dažādas iespējas ikvienam atbalstīt kampaņas mērķus. Kampaņas mājas lapā www.ribbon.lv būs iespējams sekot līdzi tās norisei un uzzināt par atbalsta sniegšanas iespējām, kā arī aplūkot pazīstamu Latvijas mākslinieku darbus, kuri ziedoti šīs kampaņas ietvaros. Apmaiņā pret ziedojumu ikviens varēs iegūt kādu no šiem darbiem kā ekrāna tapeti savam mobilajam telefonam vai arī datoram.
Tāpat savu atbalstu kampaņai varēs paust arī portāla Draugiem.lv lietotāji, apmaiņā pret simbolisku ziedojumu pievienojot Rozā lentītes simbolu sava profila attēlam vai izvēloties Rozā lentītes „ādiņu” savam profilam.
Mākslinieki Jānis Anmanis, Vita Radziņa, Juta Policja, Mareks Gureckis un Elita Patmalniece, apgleznoja piecus „Samsung Monte” telefonus, kurus saņems veiksmīgākie kampaņas atbalstītāji.


„Dzīvības koks” projektu vadītāja Gunita Berķe stāsta: „Neraugoties uz to, ka Latvijā jau otro gadu ieviesta un darbojas krūts vēža skrīninga (agrīnās diagnostikas) programma, gaidītie rezultāti tomēr netiek sasniegti, jo sievietes neiet uz izmeklējumiem. Latvijā krūts vēzis vidēji gadā tiek diagnosticēts 1000 sievietēm; 60 procentiem no viņām šī diagnoze tiek atklāta laikus un notiek sekmīgs ārstēšanās process. Tāpēc pašlaik izveidojusies situācija, ka arvien lielāku uzmanību nepieciešams pievērst tam, kas notiek ar pacientiem pēc ārstēšanās pabeigšanas, – rehabilitācijas posmam. Līdz ar diagnozi nāk bailes, neziņa un izstumtība. Patlaban Latvijā vēža slimnieki nesaņem ne pilnvērtīgu informāciju par psihosociālās rehabilitācijas iespējām, ne psiholoģisku palīdzību. Taču krūts vēzis ir ārstējams, un pacienti ir pelnījuši atbalstu!”


Vakar Rīgā, viesnīcā „Bergs” notika pirmais psihosociālās rehabilitācijas atbalsta programmas ietvaros rīkotais seminārs ārstiem un pacientiem „Onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācija – realitāte arī Latvijā”. Semināra laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunākajām rehabilitācijas iespējām un pārrunāja tās nozīmi pacientu pilnvērtīgā atlabšanā. Seminārā piedalījās arī pacienti, kas dalījās savā pieredzē par rehabilitāciju un tās piedāvātajām iespējām.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment