Ziemeļbriedis Lācis nu skumjš un bezragains!

Šorīt, ap pulksten 10 Rīgas Zooloģiskā dārza meža ziemeļbriežu saimes vadonis, 7 gadus vecais ziemeļbriežu tēvs Lācis, pāris minūšu laikā šķīrās no savas vairāk kā pusgadu audzētās ragu rotas un reizē pilnībā zaudēja arī pārējo bara locekļu cieņu un bijību. Nosverot izrādījās, ka Lācis dižojies ar 8,720 kilogramus smagiem ragiem (pagājušogad – 8,500 kg). Šobrīd bijušajam aploka saimniekam atliek vien slapstīties krūmos un cerēt, ka trīs ragainās briežu mātes būs piemirsušas vismaz daļu vadoņa vasaras bardzības un rudens uzmācības.

Lai arī mājaslapā (http://year2011.airbaltic.com/lv) tūkstošiem cilvēku ar 4 tiešraides kameru palīdzību sekoja Rīgas zoodārza ziemeļbriežu ikdienas gaitām, prognozēja ragu nomešanas dienu un centās pamanīt atbildīgo brīdi, ziemeļbriedis Lācis, kā pieredzējis partizāns, no ragiem atbrīvojās, no kamerām paslēpies aiz koka. To, ka svarīgais notikums gaidāms tieši 27. decembrī, prognozēja 1738 briežu vērotāji. Kurš saņems galveno balvu, taps zināms 28. decembrī.

Apskaužama ir ziemeļbriežu dzīves „organizētība” – pērn nomestos ragus atrada 28. decembra rītā. Arī dzemdības šiem dzīvniekiem Rīgas zoodārzā vienmēr bijušas ļoti viegli prognozējamas – jau vairākus gadus visas trīs mātes mazuļus pasaulē laiž 15. vai 16. maijā!

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment