Akcijā Saulainas dienas notiek ziedojumu vākšana Bērnu slimnīcas fondam ārkārtas situācijām

Rimi un Supernetto veikalos iespējams ziedot ārkārtas gadījumiem smagi slimu bērnu ārstēšanai

Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nonāk vismaz seši bērni, kuriem nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība, kuru iespējams saņemt tikai ārpus Latvijas. Lai gan bērna ārstēšanās izmaksas ārzemēs vairākumā gadījumu apmaksā valsts, slimnieka un viņa vecāku, kā arī donoru ceļa izdevumus, dažādas analīzes, vecāku uzturēšanās izmaksas ārvalstu klīnikā pie bērna, kā arī atsevišķu medikamentu iegādi apmaksā Bērnu slimnīcas fonds no saziedotajiem līdzekļiem. Patlaban ar fondā atlikušajiem līdzekļiem ārkārtas gadījumiem var palīdzēt vien divām ģimenēm. Lai ārkārtas gadījumu fondā būtu pietiekami daudz līdzekļu palīdzības sniegšanai, Rimi sadarbībā ar portālu Ziedot.lv un laikrakstu Diena turpina akciju Saulainas dienas. Tās ietvaros līdz 13. februārim ikviens ir aicināts ziedot Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs bērnu un viņu ģimeņu atbalstam ārkārtas situācijās.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ik dienu ārstējas aptuveni 500 bērnu no visas Latvijas. Vismaz sešiem bērniem katru gadu ir nepieciešama palīdzība, kādu nav iespējams saņemt Latvijā. No fondam saziedotajiem līdzekļiem pēdējo trīs gadu laikā ir izdevies atbalstīt 25 bērnus, kuriem bijusi steidzama vajadzība iegūt medicīnisko palīdzību ārzemēs, un viņu ģimenes. Visbiežāk atbalsts sniegts sirds un dažādu orgānu transplantāciju operāciju, kā arī onkoloģiskos saslimšanas gadījumos.

“Bērna slimība ģimenei ir liela nelaime, taču vēl traģiskāk ir apzināties, ka nevari savam bērnam palīdzēt ģimenes materiālo apstākļu dēļ. Mēs ikdienā redzam, cik ļoti vecāki rūpējas un mīl savus bērnus – tās ir kolosālas ģimenes, kuras darīs visu iespējamo, lai savam bērnam palīdzētu. Diemžēl finansiālā situācija šobrīd Latvijā ir tāda, ka daudzas ģimenes nevar atļauties segt ar bērna ārstēšanos ārzemēs saistītos izdevumus. Tāpēc mēs aicinām visus, kamm ir iespēja, palīdzēt nelaimē nonākušajām ģimenēm, kurām no šīs palīdzības ir atkarīga bērnu dzīvība un veselība,” aicina Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

”Laikraksta Diena aicinājums ziedot labdarības akcijā Saulainas dienas Bērnu slimnīcas atbalstam izskan jau četrpadsmito gadu. Šī gada ziedojumu mērķis ir ļoti nozīmīgs, jo tas ļaus māmiņai vai tētim ar savu klātbūtni atbalstīt slimo bērnu ārvalstu klīnikā, jau tā smagajā situācijā ļaus bērnam justies drošākam un sekmīgāk tikt galā ar slimību,” saka Inese Dābola, SIA Dienas Mediji mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja. ”Kopš akcijas sākuma par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem ir iespēts tik daudz. Ticam, ka kopā mums izdosies sagādāt arī šo tik nepieciešamo atbalstu ģimenēm ārkārtas situācijās.”

Viena pacienta ārstēšana ārzemēs vidēji izmaksā no viena līdz septiņiem tūkstošiem latu, atkarībā no uzturēšanās ilguma, specifiskām procedūrām un atkārtotām vizītēm. Situācijas, kad bērna ārstēšana jāveic ārvalstu klīnikā, nozīmē darba un līdz ar to arī ienākumu zaudēšanu vismaz vienam no vecākiem, kuram jābūt līdzās bērnam. Arī šis apstāklis apgrūtina ģimenes iespēju pašiem segt bērna ārstēšanas izdevumus, un šādās situācijās bez sabiedrības atbalsta vecāki ir bezspēcīgi.

„Pagājušā gada beigās mēs aicinājām Rimi Latvia darbiniekus iesaistīties un kopīgi izvēlēties ziedošanas projektu, kuram, viņuprāt, nepieciešams vislielākais sabiedrības atbalsts. Mūsu darbinieki izvēlējās akciju Saulainas dienas, kas sniedz palīdzību ārkārtas situācijās nonākušu smagi slimu bērnu ģimenēm. Tieši tāpēc no 6. janvāra līdz 13.februārim šai akcijai Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs tiek vākti ziedojumi. Mēs no sirds ceram, ka ikviena pircēja vēlēšanās palīdzēt bērniem un viņu vecākiem ārkārtas situācijās būs tikpat stipra kā mūsu,” saka SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Leimane.

Akcijā Saulainas dienas savāktos līdzekļus Bērnu slimnīcas fonds piešķirs to bērnu ģimenēm, kuriem nav iespējams saņemt nepieciešamo ārstēšanos Latvijā, vienlaikus izsverot visas iespējas un cenšoties palīdzēt pēc iespējas vairāk slimniekiem.

Akcijai Saulainas dienas līdz 13. februārim ir iespējams ziedot portālā Ziedot.lv, Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs, kā arī pārskaitot līdzekļus Bērnu slimnīcas fondam:

Vienības gatve 45, Rīga, LV1004   Reģ.nr. LV40008057120Konti: Swedbank LV11HABA0551008591497     SEB banka LV84UNLA0050012160326Norāde “Saulainas dienas”

 

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment