Aptauja: Latvijas iedzīvotājiem lielākoties ir racionāla un pragmatiska pieeja dāvanu iegādei

Izvēloties dāvanas, lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pret šo procesu attiecas racionāli un pragmatiski – 41% aptaujāto visbiežāk izvēlas apdāvināt citus ar praktiskām lietām, bet teju katrs trešais (31%) apsveikšanai izvēlas dāvanu karti, liecina „Maxima Latvija” aptaujas rezultāti.

Arī gaidāmajā Valentīna dienā praktiskums balansē ar romantiku – 42% respondentu kā piemērotāko dāvanu mīļotajam cilvēkam uzskata paša gatavotas gardas vakariņas, bet gandrīz katram piektajam arī Valentīna dienā labākā dāvana šķiet dāvanu karte. Savukārt kā bezjēdzīgas dāvanas tiek uzskatītas mīkstās rotaļlietas un dažādi nieki ar sirds simboliku.

Tāpat arī vēlamo dāvanu sarakstos vairāk dominē ikdienā noderīgas lietas. 28% aptaujāto ne tikai dāvinātu, bet arī paši vēlētos svētkos saņemt praktiskas lietas, vairāk nekā katrs trešais (35%) gribētu dāvanu karti, 15% respondentu vēlētos saņemt vienkārši skaidru naudu, bet 6% respondentu – biļetes uz dažādiem pasākumiem.

Dāvanu kartes visbiežāk dāvina sievietes

Izvēloties vienu no populārākajām dāvanām – dāvanu karti, lielākā daļa aptaujāto (80%) visbiežāk iegādājas universālās lielveikalu vai tirdzniecības centru dāvanu kartes, bet 10% – dāvanu kartes dažādiem skaistumkopšanas pakalpojumiem. Kā liecina „Maxima Latvija” aptaujas rezultāti, visbiežāk dāvanu kartes tiek pirktas 10 latu (38%) vai 20 latu (37%) vērtībā.

Uz jautājumu, kādēļ cilvēki izvēlas dāvināt dāvanu kartes, 67% respondentu atbild, ka apdāvināmais pats labāk pratīs izvēlēties sev dāvanu. Tajā pašā laikā 18% aptaujas dalībnieku tās izvēlas, jo ar šādu dāvanu nav iespējams kļūdīties. Savukārt 5% atzinuši, ka izmanto dāvanu kartes, jo atbilstošu dāvanu apsveicamajam izvēlēties ir pārāk apgrūtinoši. Kā vienu no dāvanu karšu priekšrocībām aptaujātie minējuši arī iespēju sakrāt vairākas dāvanu kartes un iegādāties ko vērtīgāku.

„Izvēloties dāvanas saviem ģimenes locekļiem, parasti nesastopamies ar grūtībām, taču, līdzko ir jāapdāvina kāda ne tik labi pazīstama persona, pastāv bažas, ka ar savu dāvanas izvēli varētu nošaut greizi. Lai atvieglotu mūsu klientu ikdienu, tai skaitā svētkus, piedāvājam iegādāties ne tikai pārtiku un saimniecības preces, bet arī mūsu veikalu tīkla elektroniskās dāvanu kartes. Kā liecina aptaujas rezultāti, pieņēmums, ka dāvanu kartes dāvina cilvēki, kuriem sagādā grūtības vai ir slinkums atrast piemērotu dāvanu, nu jau ir kļuvis par mītu. 56% aptaujāto atzinuši, ka dāvina dāvanu kartes, lai sniegtu iespēju saņēmējam pašam piepildīt kādu sen lolotu sapni,” stāsta Ivars Andiņš, „Maxima Latvija” preses sekretārs.

Visbiežāk dāvanu kartes iedzīvotāji saņēmuši no sievietēm (60%), retāk no vīriešiem (22%) un uzņēmumiem (18%). Svētkos saņemot lielveikala vai tirdzniecības centra dāvanu karti, 30% respondentu saskata nebeidzamas izvēles iespējas, savukārt 14% aptaujas dalībnieku iztēlojas jaunu apģērbu vai sen kārotu elektronikas preci.

Visbezjēdzīgākās dāvanas Valentīna dienā esot mīkstās rotaļlietas un nieciņi ar sirds simboliku

Valentīna dienas gaidās Latvijas iedzīvotāji dalījās viedokļos arī par dāvanām mīlestības svētkos. „Maxima Latvija” veiktajā aptaujā 42% respondentu atklāj, ka Mīlestības dienā vislabākā dāvana mīļotajam cilvēkam ir gardas paša gatavotas vakariņas, 39% respondentu norāda atpūtu SPA vai viesu namā, bet 36% kā vispiemērotākā dāvana otra apsveikšanai šķiet šampanietis un saldumi. 30% šo svētku piekritēju plāno mīļoto apdāvināt ar ziediem, 19% – ar dāvanu karti, bet 15% – ar kopīgu kino apmeklējumu. Starp vēlamajām dāvanām mīlestības svētkos aptaujātie nosaukuši arī saderināšanās gredzenu, bučas, mīļumu vai vienkārši vakaru divatā.

Savukārt par bezjēdzīgākajām dāvanām Valentīna dienā, kuras paši ir saņēmuši, respondenti atzinuši nieciņus ar sirds simboliku (29%), mīkstās rotaļlietas (20%), dažādus higiēnas piederumus (18%) un jaunu pannu vai tosteri (5%). Kā smieklīgākos saņemtos uzmanības apliecinājumus mīlestības dienā aptaujas dalībnieki nosaukuši mīkstās rotaļlietas pērtiķa, sikspārņa un buļļa veidolā, mākslīgos ziedus, Karību jūras pirātu puzli, traukus, istabas čības un tādas liriskas īsziņas, kā: „Balti bērzi vējā lokās, mana sirds pēc Tevis mokās!” Tāpat vairāki respondenti norādījuši, ka, nesaņemot neko Valentīna dienā, ir sajutuši vilšanos.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment