Aptauja: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju valsts vadību vislabprātāk nodotu Sprīdīša rokās

Ja valsts vadība būtu jāuztic pasaku tēlam, trešdaļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vadības grožus vislabprātāk nodotu atjautīgajam Sprīdītim, liecina veikalu tīkla „Maxima” veiktās aptaujas rezultāti. 27% aptaujāto valsts vadīšanu uzticētu Runcim zābakos, kas var sarūpēt visu nepieciešamo, savukārt 19% ir pārliecināti, ka valsti vislabāk vadītu uzticīgā un saimnieciskā Pelnrušķīte.

Aptaujā, kas veikta, atzīmējot 10.maiju, kad vārda dienas svin populārās latviešu pasaku lugas „Maija un Paija” varones, noskaidrotas arī Latvijas iedzīvotāju iemīļotākās pasakas, stāsti un pasaku lugas – ceturtā daļa respondentu par savu iemīļotāko darbu atzinuši Alana Aleksandra Milna grāmatu „Vinnijs Pūks un viņa draugi”, 15% nobalsojuši par „Pelnrušķīti”, savukārt 12% visvairāk iemīļojuši pasaku par trīs sivēntiņiem.

„Pasakas un to kolorītie tēli bieži vien lieliski raksturo atsevišķus notikumus un cilvēkus, un jau kopš bērnības daudzi no mums sapņo par iejušanos sava iemīļotākā pasaku tēla ādā. Tādēļ, atzīmējot iemīļotās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes lugas „Maija un Paija” varoņu vārda dienu, mums šķita interesanti noskaidrot, kuras ir Latvijas iedzīvotāju iemīļotākās pasakas, kuros pasaku tēlos mēs labprāt iejustos paši un kuram pasaku tēlam galu galā mēs labprāt uzticētu valsts vadību,” skaidro „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Kā liecina aptaujas rezultāti, savām atvasēm pasakas lasa (vai bērnībā ir lasījuši) 20% respondentu, turpretī 16% saviem bērniem pasakas un stāstus lasa neregulāri.

Aptaujā arī atklājies, ka ceturtā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uz vienu dienu vēlētos iejusties Vinnija Pūka tēlā, jo viņam ir brīnišķīgi draugi, 22% aptaujas dalībnieku uz vienu dienu gribētu kļūt par Alisi brīnumzemē un piedzīvot elpu aizraujošus ceļojumus, bet 19% aptaujāto ir apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi un nevēlētos kļūt par pasaku tēlu.

Atbildot uz jautājumu par to, kuram pasaku tēlam savas prombūtnes laikā ar drošu sirdi varētu uzticēt iepirkuma maisiņus, 33% aptaujāto pirkumus atstātu izpalīdzīgajai Pelnrušķītei, savukārt 26% ir bijuši pārliecināti, ka visdrošāk tos būtu nodot godīgās Maijas (no lugas „Maija un Paija”) uzraudzībā.

Tāpat atklājies, ka, gatavojot vakariņas, vislabākie palīgi un sabiedrotie šķistu uz medu kārais lācis Vinnijs Pūks, Sniegbaltīte un mūžam omulīgie trīs sivēntiņi.

TAGS: , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment