Ar skaistu gājienu noslēgusies sociālā kampaņa „Es iešu”

27.maijā daudzi simti cilvēku pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai piedalītos sociālās iniciatīvas par veselām krūtīm „Es iešu” noslēdzošajā daļā – gājienā. Ar iedvesmojošām uzrunām pasākumā piedalījās iniciatīvas autores Latvijas Sieviešu Basketbola izlases meitenes, Veselības ministre Ingrīda Circene, Valsts kontroliere Inguna Sudraba, ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inga Bite un daudzi citi.

Kampaņa norisinājās no 2012.gada aprīļa līdz maija beigām, kuras laikā tika uzrunātas visas Latvijas sievietes un arī viņu līdzcilvēki, lai mudinātu doties uz profilaktiskajām pārbaudēm un sekot līdzi savai krūšu veselībai.

Kampaņas sākums iezīmējās ar satraucošām ziņām, ka 2011.gadā sasniegts antirekords krūts vēža statistikā Latvijā, tādēļ šogad jo sevišķi svarīgi bija uzrunāt ikvienu sievieti un mudināt viņu savlaicīgi veikt profilaktiskās pārbaudes.

Kampaņas ietvaros ziedojumos tika savākti 1503 LVL krūts vēža pacientu rehabilitācijas nometņu organizēšanai Latvijā, izsūtīti vairāk nekā 200 000 valsts uzaicinājumi sievietēm vecumā grupā no 50 gadiem veikt krūšu pārbaudes, kā arī ar mediju starpniecību uzrunāts vismaz 1 000 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kampaņas veiksmīgā norise un sabiedrības lielā atsaucība ļauj cerēt, ka šī gada kampaņas mērķis – panākt, ka uz pārbaudēm ierodas vismaz 50% no aicinātajām sievietēm – tiks sasniegts. Par apkopotajiem kampaņas rezultātiem 2012.gadā ziņosim šī gada nogalē.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment