Ar talku Rīgas 49. pirmskolas izglītības iestādē atklāta akcija “Tīrības dienas”

Lai pieradinātu bērnus un viņu vecākus pie tīrības uzturēšanas un kārtīga darba svaigā gaisā, kā arī veicinātu idejas par zaļu un sakoptu Latviju iniciatīvas attīstību, Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde (49PII) šodien vienojās kopīgā akcijas “Tīrības dienas” atklāšanas talkā.

“Par tīru vidi, sakoptām pļavām, upmalām, pilsētām un pagalmiem ir jārūpējas katru dienu, ne tikai kampaņveidīgi, tādēļ ar akcijas starpniecību mudinām cilvēkus ilgākā periodā – sākotnēji vismaz mēnesi pavasarī un rudenī – veltīt laiku apkārtnes sakopšanai. Katram ir jāatceras, ka tieši no mums pašiem ir atkarīgs tas, kā paši un nākamas paaudzes dzīvos nākotnē. Akcijas ietvaros plānojam ne tikai veidot talkas, bet arī attīstīt vides izglītību un popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu Latvijā,” norāda akcijas”Tīrības dienas” organizatoru pārstāvis Alberts Jodis.

Talkas atklāšanu pieteica “Tīrības dienu” ģenerālsponsors tērauda jumtu un sienu profilu ražošanas un tirdzniecības uzņēmuma SIA “TOODE” pārstāvji, kuri novēlēja mazajiem talciniekiem un viņu vecākiem izturību un panākumus, pasniedzot lielos maisus un darba cimdus. “Mums ir liels prieks, ka varam līdzdarboties Latvijas sakopšanā, jo uzskatām, ka tieši daba ir tas, kas šejienes cilvēkiem dod spēku un enerģiju strādāt, attīstīties un būt noderīgiem cits citam. Vides izglītība sākas bērnībā un tieši bērni ir tie, kas ar savu entuziasmu un aizrautību liek atbildīgākiem būt arī mums – pieaugušajiem, tādēļ esmu gandarīta, ka “Tīrības dienas” šogad aizsākas tieši šeit,” atzīmē SIA “TOODE” valdes locekle Sarmīte Ņukša.

Lai talciniekiem būtu motivācija darboties un iztīrīt savu teritoriju, “Vidzemes maiznīca” dalībniekiem dāvāja 15 kg veselīgās kliju barankas. Gardumi tika pasniegti pusdienu laikā, kuras šoreiz nebija tradicionālas – par godu talkai, bērni pusdienoja brīvā dabā, lai mielasta laikā varētu pārrunāt padarītos darbus.

“Neskatoties uz to, ka esam bērnudārzs, mēs esam atvērti visam jaunajam un šī talka to pierāda. Bērni vienmēr ir gatavi darboties, svarīgi tikai viņu enerģiju ievirzīt vajadzīgajā gultnē un izskaidrot tīras vides nozīmi. Prieks, ka arī vecāki bija ļoti atsaucīgi un piedalījās talkā,” norāda 49PII vadītāja Īrija Bērziņa.

Akcijas “Tīrības dienas” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt to tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem. Tāpat akcijā iesaistīties aicināti uzņēmumi, simboliski kopīgiem spēkiem iztīrot Latviju no krīzes putekļiem. Akcija norisināsies jau ceturto reizi – rudeņos un pavasaros – un ir izpelnījusies lielu sabiedrības, uzņēmumu un mediju uzmanību un atzinību.

“Tā kā Latvijas vērienīgākā talka notiek veselu mēnesi, aicinām uzņēmumus, draugu un kaimiņu grupas turpināt pieteikties! Šis ir veids kā rūpēties par savu zemīti un padarīt to tīrāku un labāku,” informē “Tīrības dienas” organizatore Linda Osīte.

Kļūstot par “Tīrības dienu” atbalstītāju, jūs iegūstat ne tikai pozitīvas emocijas un pateicību, bet arī plašu publicitāti medijos, iespēju piedalīties TD publiskajos pasākumos, stāstīt par savu uzņēmumu, uzlabot tā tēlu un reklamēt medijos.

Ja saredzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis 26831571.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment