Māmiņas vēstule: Bailes par bērnu nākotni turpina pieaugt

Saņēmām vēstuli no mūsu lasītājas Ilzes, viņa raksta: ”Liekas, ka pie varas esošiem vairs nekas nav svēts un divkosībai nav robežu. Negaidīju, ka nonāks tik tālu, ka valdība ar vēsu prātu atkal pārkāps solījumus tautai, no vienas puses it kā demonstrējot savas rūpes par demogrāfiju valstī, no otras – atņemot naudu, liekot ģimenēm ar bērniem izdzīvot no minimuma.

Mani padara traku un vienlaikus ļoti uztrauc Ministru Kabineta gatavotie likumprojekti, kas paredz līdz 2014. gadam pagarināt maternitātes un slimības apdrošināšanu pabalstu “iesaldēšanu”. Līdz vēlēšanām tā pati Vienotība solīja 2012. gadā atsākt pabalstu izmaksu. Arī tagad visu laiku runā, ka Latvija esot uz pareizā ceļa – piedzīvojot izaugsmi. Vai jaunās ģimenes nebūtu tas Latvijas pamats, par ko būtu jāparūpējas vispirms?

Mūsu ģimenē ir trīs bērni. Vīrs gan pagaidām zaudējis darbu, taču visu laiku spējām izdzīvot ar domu, ka šādi – nenormāli – dzīves apstākļi drīz beigsies. Jo mums taču solīja. Mēs klausījāmies, taupījām, nevedām bērnus uz pasākumiem, ēdām tikai mājās un visu to vienkāršāko, nevarējām daudz ko atļauties. Tagad valdība saka – nu nekas, pacietīsieties vēl divus gadus.

Latvijā tādu ģimeņu, kā mūsu ir daudz, tādēļ mēs nevaram vienkārši samierināties. Esmu jau šodien atradusi vairākas līdzīgi domājošas mammas un tētus tepat mums kaimiņos un aicinu atsaukties ikvienu, kas šādu situāciju nevar pieļaut, kas var un vēlas cīnīties par savu bērnu nākotni.

Šoreiz esmu pat pateicīga opozīcijas partijām un arī tam pašam iepriekš daudz lamātam A.Šķēlem, kas pievērsis mediju un sabiedrības uzmanību notiekošajām nejēdzībām. Ja mums ir atbalsts Saeimā, varam panākt daudz vairāk.

Visdziļākā pateicība arī prezidentam Zatlera kungam, kurš nolēmis apturēt Saeimā pieņemto sociālo pabalstu likumu publicēšanu uz diviem mēnešiem – tātad Centrālajai vēlēšanu komisijai būs jārīko parakstu vākšana.

Lūdzu visus, kas domā līdzīgi atsaukties – sūtiet savus viedokļus man uz epastu (ilzeglite@inbox.lv), varbūt var atsaukties kāds jurists, kas to visu pareizi noformēs, dosim priekšlikumus par to kādas izmaiņas likumā nepieciešamas tautai, palīdzēsim vākt parakstus un panāksim savu. Lai nedomā, ka var mūs šādi iznīcināt!!!”

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment