Atklās pavasara aktuālo aromātu izstādi

Noskaidrots, ka 78% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju jau sajutuši pavasara atmodu, savukārt 22% to vēl tikai gaida. Lai pavasara sajūtas padarītu vēl spilgtākas, „Stenders” sadarbībā ar tirdzniecības centru „Mols” no 4. līdz 24.aprīlim piedāvā pavasara aktuālo aromātu izstādi. Izstādē ikviens varēs uzzināt par tādu Latvijas personību kā, piemēram, Elzas Leimanes-Martinovas, Andra Sējāna, Normunda Šnē u.c. iemīļotajiem aromātiem, kā arī izbaudīt dažādus aromātus.

„Pavasara atmoda ir īpašs laiks, kad redzam pārmaiņas ne tikai dabā, bet arī paši kļūstam enerģiskāki un dzīvespriecīgāki, meklējam krāsas un pārsteigumus. Šī izstāde apmeklētājus pārsteigs ne tikai ar savu košumu, bet sniegs arī ko nebijušu – iespēju pašiem sajust dabas smaržas sev apkārt, pārbaudīt savu smaržu uztveri un uzzināt, ar ko šīs smaržas saistās Latvijā iemīļotiem cilvēkiem”, stāsta Liene Apine, tirdzniecības centra „Mols” menedžere.

„Modes tendences nosaka arī smaržu un kosmētikas nozarēs. Šobrīd ikdienas kosmētikā un ķermeņa kopšanā aktuāli ir gardēžu – apēdamu lietu, svaigu un spilgtu augļu aromāti, piemēram, meloņu, greipfrūtu, zemeņu, citronu. Šīs tendences „Stenders” uzzina, izvērtējot smaržu un kosmētikas tirgu, kā arī pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar kompāniju „Givaudan” (Francija). Kompānijā, kurā strādā aromātu pasaules dižgari, saukti arī par „deguniem”, spēj niansēti atpazīt ap 3000 dažādas smaržu nianses. Tā palīdz tādiem zīmoliem kā Dior, JLo, Calvin Klein”, stāsta „Stenders” vadītājs Jānis Bērziņš.

Izstādes laikā katrs varēs iepazīties ar Stendera aktuālo aromātu TOP 10, aplūkojot tos košos, sulīgos un smaržīgos plakātos. Tāpat būs iespēja uzzināt, kuru no šiem aromātiem un kāpēc iecienījušas tādas iemīļotas personības kā Elza Leimane-Martinova, Baiba Ripa, Natālija Jansone, Andris Sējāns, Kaspars Zlidnis, Kristīne Zadovska, Normunds Šnē, Ilona Brūvere, Elita Kļaviņa un Dita Krūmberga.

Izstādes apmeklētāji varēs atmodināt pavasarim arī savus degunus un kļūt par aromātu ekspertiem – no 4. līdz 24.aprīlim darba dienās plkst. 17:00 – 19:00 un sestdienās plkst. 14:00 – 19:00 labākie smaržu pazinēji, atminot 10 aktuālos aromātus, saņems balvas no „Stenders”.

Arī aptaujas dalībnieku iecienītākie aromāti atbilst šobrīd aktuālajām izstādes smaržām. Aptuveni trešā daļa aptaujāto par saviem visiemīļotākajiem aromātiem atzīst zemeņu, greipfrūta un šokolādes. Savukārt 20% iecienījuši piparmētru un rožu smaržu. Vieni no iecienītākajiem respondentu vidū ir arī kokosa, vaniļas, citronu, jasmīnu, kumelīšu un pļavas ziedu aromāti.

Atbildot uz jautājumu par to, pēc kā smaržo pavasaris, visvairāk respondentu jeb 38% min svaigumu. Piektajai daļai jeb 20% aptaujāto pavasara smarža asociējas ar tikko plaukušiem pumpuriem, savukārt 16% aptaujāto pavasaris smaržo pēc ziediem. Daži respondenti min, ka pavasaris smaržo arī pēc laimes.

Kā svarīgākos pavasara vēstnešus aptaujas dalībnieki min sauli, spirgto gaisu, pavasara smaržas un pirmos ziedus. Tomēr ne mazāk būtisks pavasara rādītājs respondentiem ir siltums, pirmā zaļā zāle, košāk ģērbti cilvēki uz ielām, kā arī gājputnu ierašanās un ledus iešana upēs.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment