Augļu un ogu izvēle, parādoties saaukstēšanās simptomiem

2010. gada nogalē Latvijas augļkopju asociācijas veiktais pētījums par Latvijas iedzīvotāju augļu un ogu lietošanas paradumiem liecina, ka, parādoties saaukstēšanās simptomiem, tikai 27% respondentu šādā situācijā lieto medikamentus, bet gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju, proti, 47,5% vispirms lieto dabiskos imunitātes stiprinātājus, ieskaitot svaigus augļus un ogas.

Augļu un ogu veselīgumu kā vienu no galvenajiem faktoriem to izvēlē ir minējuši 41,3 % respondentu, bet vairāk ir tie, kurus motivē garša (45 % respondentu). Pētījums rāda, ka 14,5% Latvijas iedzīvotāju veselības problēmu saasināšanās motivē viņus vairāk uzturā lietot svaigus augļus un ogas.

Dažādi pētījumi pierāda, ka augļos un ogās esošie vitamīni un antioksidanti var pat par 20 % samazināt saaukstēšanās simptomus, kā arī palīdzēt tos pārciest īsākā laika periodā. Tajos esošās vielas stiprina imūnsistēmu, palīdzot organismam vieglāk un īsākā laika periodā pārciest slimību. Ir pierādīts, ka cilvēki, kas ikdienas uzturā lieto augļus un ogas, retāk slimo un retāk cieš no liekā svara problēmām, kas ir pieaugoša problēma visā pasaulē.

Augļus un ogas uzturā ieteicams lietot regulāri. Tiem būtu jāsastāda ceturtā daļa no ikdienas kopējā uztura daudzuma. Pieauguša cilvēka diennakts deva ir 2–4 porcijas augļu un ogu. Šāds augļu un ogu patēriņš varētu palīdzēt izvairīties no saslimšanas ar saaukstēšanās slimībām. Spilgtās krāsas ogas, piemēram, dzērvenes, mellenes, ķirši, satur daudz antioksidantus, kas ļoti lielā mērā stiprina imūnsistēmu. Avenes labi palīdz cīnīties ar drudzi, bet mellenes un ķirši palīdz klepus gadījumā. Upenes savukārt atvieglo kakla sāpes un kalpo kā izcils C vitamīna avots. No eksotiskajiem augļiem saaukstēšanās gadījumā ieteicams lietot banānus, papaiju, mango. Labs līdzeklis cīņā pret saaukstēšanos ir citrusaugļi (apelsīni, citroni, greipfrūti), jo tie ir īpaši bagāti ar C vitamīnu.

Aptauju veica pētījumu kompānija Data Serviss. Kopumā tika aptaujāti 1208 iedzīvotāji no visas Latvijas.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment