Bērniņu mammas vēderā tagad iespējams aplūkot arī trīsdimensionāli

Lai sniegtu topošajām māmiņām un ārstiem plašāku informāciju par vēl nedzimušā bērniņa veselības stāvokli, arī Latvijā pieejamas kļuvušas jaunās Philips HealthCare tehnoloģijas, kas ļauj veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumus un saņemt augļa trīsdimensiju (3D) attēlojumu.

Trīsdimensionālie ultrasonogrāfijas izmeklējumi ļauj ārstam gūt visaptverošu informāciju par bērniņa stāvokli mātes vēderā, apskatīt to no visām pusēm un ātrāk reaģēt, ja ir aizdomas par kādam neatbilstībām. Tas ļauj nepārtraukti sekot līdzi bērniņa attīstībai, kā arī mātes veselības stāvoklim.

Līdz šim trīsdimensionālos attēlus untrasonogrāfijā bija iespējams iegūt tikai, izmantojot mehāniskās 3D zondes, kas bija smagas, lielas un neparocīgas lietošanā. Ārstam nepārtraukti bija jāpārslēdzas no parastajām divdimensionālajām zondēm un mehāniskajam 3D zondēm, kas izmeklēšanu padarīja ilglaicīgu un sarežģītu. Jaunās revolucionāras xMatrix tehnoloģijas zondes apvieno ierastās divdimensionālās un trīsdimensionālās attēla rekonstrukcijas iespējas, kad elektroniski ar 9000 elementu palīdzību, vienlaicīgi sūtot signālu dažādos virzienos, tiek iegūts attēls.

Latvijā pirmā ultrasonogrāfijas iekārta ar xMatrix zondi šogad jūnija vidū uzstādīta VSIA “P. Stradiņa Klīniskās Universitātes Slimnīcas” ginekoloģijas nodaļā. Nedaudz vēlāk tie tika nodrošināti arī SIA “L. Apšenieces un L. Berģītes ārstu praksē” un Medicīnas sabiedrībā „ARS” – Rīgā un SIA “Vidzemes slimnīcā” – Valmierā, tādējādi tagad topošās māmiņas augstākās klases izmeklējumus var saņemt ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Kā norāda Philips HealthCare oficiālais pārstāvis Latvijā, medicīnas iestādes un to pacienti novērtē augstas kvalitātes ultrasonogrāfijas iespējas, jo tās dod iespēju gūt ļoti detalizētu informāciju par cilvēka veselības stāvokli bez ķirurģiskas iejaukšanās. Ultrasonogrāfiju izmanto ne tikai ginekoloģisku, bet arī sirds un citu orgānu izmeklēšanai. Medicīnas iestādēs Latvijā kopumā uzstādīti jau vairāk kā 190 Philips HealthCare ultrasonogrāfi, kas nozīmē, ka pa Philips ultrasonogrāfam ir uz katriem 11 000 iedzīvotājiem.

TAGS: , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment