Brīvdabas muzejs aicina ieskandināt Ziemas saulgriežus

Šo svētdien, 16.decembrī, Brīvdabas muzejs aicina ieskandināt Ziemas saulgriežus. Ziemas saulgriežus Brīvdabas muzejā ieskandināsim ar bluķa vilkšanu, dziesmām un dejām folkloras kopu vadībā, kā arī svētku tirdziņu.
Plkst.13.00 no Galvenajiem vārtiem sāksies bluķa vilkšana folkloras kopas „Rija” vadībā. Plkst. 13.30, pēc atjaunotā „Sluju” darvas cepļa atklāšanas un bluķa dzēriena baudīšanas, bluķi vilksim uz Kurzemes sētu un tālāk – uz Vidzemes sētu, lai plkst.15.00 to sadedzinātu ugunskurā kopā ar visām šai gadā piedzīvotajām likstām un nelaimēm.

No plkst.12.00 līdz 16.00 gar galveno ceļu darbosies amatniecības izstrādajumu tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties gan tradicionālas, gan neparastas dāvanas. Ja tomēr tirdziņā neatradīsiet kāroto, radošajās darbnīcās Izstāžu zālē un Kurzemes sētā dāvaniņas varēsiet pagatavot pašu rokām. Tur taps dekori no čiekuriem, puzuri un citi rotājumi, tiks lietas sveces un gatavoti kosmētikas līdzekļi. Laimes liešanas darbnīca darbosies Mērsraga smēdē.

Lai aukstums nebiedē – no tā pasargās ne vien jestra dancošana, bet arī ugunskurs, karsta tēja Kurzemes manteļskurstenī un Vidzemes slietenī, un silta maltīte Priedes krogā.

Sākot ar šo nedēļas nogali, muzejā atsāks darboties slēpošanas trases sadarbībā ar aktīvās atpūtas centru „Eži”. Aicinām ņemt līdzi savas slēpes, vai brīvdienās iznomāt tās slēpju nomā, stāvlaukuma pie Galvenajiem vārtiem.

Ziemas saulgrieži latviešiem ir prieka un līksmības svētki, svinot gaismas uzvaru pār tumsu, jo pēc gada garākās nakts saule atkal griežas uz pavasara pusi. Šai laikā ļaudis mēdza ap savām mājām vilkt bluķi, sakopojot tajā visu aizejošā gada grūtumu un ļaunumu, un beigās sadedzinot to ugunskurā.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment