Darba meklētāji, apbruņojieties ar pacietību

Šie 10 padomi noderēs darba meklētājiem vārda tiešajā nozīmē, nevis ilgstošiem bezdarbniekiem, kuri īsti nemaz nevēlas atrast darbu. Darba meklētājs ir cilvēks, kas ir aktīvs darba tirgū, interesējas par jaunākajiem darba piedāvājumiem un pasaulē notiekošo, attīsta sevi.

1) Sagatavojiet tādu CV, kādu Jūs pats vēlētos saņemt. Lai tas nepazustu lielajā pieteikumu gūzmā, atrodiet kā sevi īpaši izcelt, jo CV ir Jūsu darba instruments sava sapņu darba atrašanā, tā ir Jūsu vizītkarte un Jūsu pārdošanas prezentācija.

2) Uzsveriet ieguvumus, kādus Jūs varēsiet dot uzņēmumam. Darba devējs mēģinās izprast, ko Jūs spēsiet sniegt uzņēmumam. Pārdodiet sevi!

3) Neizmainiet sevi sīknaudā! Apzinieties, kādu darbu Jūs meklējat. Neproduktīvi sūtīt CV uz jebkuru darba piedāvājumu, cerībā, ka Jūs aicinās uz interviju. Vēlaties kļūt slavens kā darba meklētājs, kas piesakas visiem un visur? Labāk taupiet spēkus!

4) Nezaudējiet laiku! Turpiniet izskatīt darba sludinājumu portālus. Dariet to katru dienu un drīz ievērosiet likumsakarības – kādas prasības ir noteiktu veidu amatiem, cik bieži noteikti uzņēmumi izsludina vakances. Informēts – tātad apbruņots. Sekojiet sociālajos tīklos darba meklēšanas sludinājumu kontiem. Darba meklēšana arī ir darbs.

5) Esiet gatavi darba intervijai! Turiet pa rokai savu iknedēļas plānotāju, atbildiet uz telefona zvaniem. Vai Jums ir sagatavota atbilstoša drēbju kārta, ja vajadzētu pēkšņi tikties ar potenciālo darba devēju? Visam jābūt pieejamam, lai jebkurā brīdī dotos uz interviju.

6) Skatieties portālus, lasiet žurnālus, klausieties radio. Taču izturieties atbildīgi pret medijiem veltīto laiku. Būtiski nevis tajos apskatīties smieklīgus video par notikumiem lielveikalā, bet gan būt lietas kursā par notiekošo ekonomikā, politikā, saimnieciskajā un kultūras dzīvē. Ja nav darba, tas nenozīmē, ka “mucā audzis, pa spundi barots”. Internetā ir daudz bezmaksas grāmatu un mācību materiālu par jebkuru tēmu. Brīvs laiks ir iespēju laiks – piedalieties visos bezmaksas semināros, ejiet cilvēkos. Mācieties un esiet informēti!

7) Uzaudzējiet biezu ādu. Darba meklētājus bieži vien nostāda upura lomā. Visvairāk par Jums pasmaida tie, kuri nav pārliecināti par sevi, trīc par savu vietu un zina, ka tā var tikt daudz talantīgākam kandidātam – Jums. Ignorējiet viszinīgus vīpsnātājus un viņu piezīmes par Jūsu centieniem atrast darbu, arī nestandarta centieniem.

8 ) Nav noslēpums, ka uzņēmumi, pieņemot praktikantus, bieži vien taupa naudu. Var gadīties, ka prakse var izrādīties arī nevajadzīgo dokumentu pārstrāde atkritumos, apkalpojot papīra smalcināmo aparātu un nekā cita no uzņēmuma nebūsiet redzējis. Tas nekas – prakse nav sliktākais ieraksts, kas iekļauts CV. Nekad nevar zināt, kad uzņēmums, iespējams, par Jums atcerēsies. Tam, kurš nav saskāries ar algotu darbu, prakse ir labs poligons, lai sāktu izprast darba tirgus spēles noteikumus, un, ja paveicas, saprast darba ņēmēja ikdienu, uzzināt, cik maksā darba stunda, kādas pastāv amata kategorijas, atalgojums. Izmantojiet prakses iespējas!

9) Rīta rosme saviem spēkiem ir bez maksas. Jums ir daudz laika – izgulieties un ievērojiet dienas režīmu. Jūs taču vēlaties izskatīties spēcīgs un spirgts, piedāvājot savu kandidatūru un pārliecinot, ka no visiem kandidātiem tieši jūs vismazāk slimosiet un enerģiskāk strādāsiet. Rūpējieties par savu fizisko formu!

10) Ieprieciniet kādu – cilvēku, dzīvnieku, varbūt pat istabas augu, veltot jebkam mīļu vārdu. Jums ir brīvs laiks? Lieliski! Jums noteikti ir kāds, kam palīdzēt praktiski vai ar labu vārdu. Protams, neaizraujieties ar filantropiju tādā mērā, ka aizmirstat galveno mērķi – atrast sev labu darbu.

Ievērojot kaut daļu no šiem Irdarbs.lv padomiem, Jums noteikti radīsies jaunas iespējas dzīvē, kam likumsakarīgi jāseko arī darbam, kādu spējat un esat gatavs darīt.

TAGS: , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment