Diētiskie maldi

Zinātnieki iegūst arvien jaunus faktus par dažādu pārtikas produktu vērtību vai kaitīgumu. Nereti šī informācija ir pretrunīga.

  • Jebkuri tauki ir kaitīgi veselībai

Dzīvnieku valsts tauki, kuri atrodami galvenokārt gaļā un piena produktos, patiesi paaugstina holesterīna līmeni asinīs, kas draud ar sirds kaitēm. Bet tauki, kurus satur eļļas, zivis un graudi, šo līmeni pazemina. Pilnībā izvairīties no tauku uzņemšanas nav vajadzīgs: minimāla tauku kārta ir nepieciešama, lai uzturētu normālu ķermeņa temperatūru. Vitamīnus A, D, E un K vislabāk var uzņemt no taukiem: ar tiem mēs saņemam arī 30% no organismam dienā nepieciešamā kaloriju daudzuma. Dzīnieku taukus pēc iespējas vajadzētu aizstāt ar augu valsts taukiem.

  • Visi konservanti ir kaitīgi veselībai

Lielākā daļa no mums ar aizdomām izturas pret jebkuriem konservantiem. Bet tie nereti ir ļoti nepieciešami, lai produktus saglabātu svaigus. Pārtikas konservanti tiek pakļauti stingrai kontrolei un tie ir nekaitīgi. Taču svaigi produkti neapšaubāmi ir garšīgāki un vērtīgāki.

  • Makaronu izstrādājumos un maizē ir daudz tauku un kaloriju

Tauki atrodas nevis makaronos, bet mērcēs, ar kuriem tos pasniedz. Pie makaroniem labāk lietot gaļas mērces, nevis sieru, kurā ir daudz kaloriju. Turklāt makaronos ir daudz ogļhidrātu, kuri viegli sagremojami un ātri pārvēršas enerģijā. Bet maizē, rīsos, kartupeļos un graudaugos tauku ir pavisam nedaudz.

  • Jo vairāk sulu dzersi, jo veselāks būsi

Vitamīnu piedevas nekādā ziņā nevar aizstāt ar veselīgu ēdināšanu. Daudzus vitamīnus un minerālus vislabāk ir uzņemt dabiskā veidā vai saistībā ar citiem. Piemēram, C vitamīna klātbūtnē labāk tiek uzņemta dzelzs. Bez tam, uzņemot vitamīnus to dabiskajā veidā, nav jābaidās no pārdozēšanas.

  • Salāti viduklim nekaitē

Zaļajos salātos, tomātos un gurķos patiesi ir niecīgs kaloriju daudzums. Bet dārzeņi, kas bagātīgi aizdarīti ar gardu mērci, siera un gaļas gabaliņiem, dos mums ar salātu lapiņu apsegtas gaļas porcijas kaloriju daudzumu.

  • Pārslas ir vislabākās brokastis

Šokolādes vai kraukšķīgajām pārslām bieži vien ir krietna taukvielu un cukura piedeva. Tāpēc rūpīgi izlasiet informāciju un produkta iepakojuma.

  • Visas kalorijas tiek noārdītas, ja vakariņojam agri

Ir svarīgs nevi skaloriju uzņemšanas laiks, bet daudzums. Ja mēdzat ieturēties ap pusnakti, tad izredžu aptaukoties jums nebūt nav vairāk kā draugam, kurš apņēmies nepieskarties ēdienam pēc pulkstens sešiem vakarā.

  • Kofeīns uzlabo vielmaiņu

Jā, bet nedaudz. Četras tases stipras kafijas aktivizē vielmaiņu tikai par 1% – tas ir 14 kalorijas (gabaliņš cepuma).

  • Margarīnā ir mazāk taukvielu nekā sviestā

Margarīnā un sviestā ir pilnīgi vienāds tauku saturs un kaloriju daudzums (870 kalorijas 100 gramos). Vienīgā atšķirība: sviests ir pilnīgi dabisks produkts un tajā ir holesterīns.

  • Nedēļas laikā zaudēt 2-3 kg svara organismam nav kaitīgi

Ja nedēļas laikā notievējat par 1kg, jūs tiekat vaļā galvenokārt no liekajiem taukiem, bet, zaudējot vairākus kilogramus, tiek “sadedzināti” arī muskuļu audi.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment