Dizaina nākotne – plauksta lieluma portatīvais traipu tīrītājs un viedtālruņa vadāma sildīšanas lente

Starptautiskā konkursa Electrolux Design Lab 2011 žūrija par inovatīvāko dizaina ideju atzina dabai draudzīgo pārvietojamo traipu tīrītāju. Žūrijas atzinību izpelnījušies arī ar viedtālruni vadāma sildīšanas un atdzesēšanas lente un bezvadu blenderis.

Konkursā uzvarēja Adrian Mankovecky, Mākslas un dizaina akadēmijas students no Bratislavas, Slovākija. Viņa izgudrotais pārnesamais traipu tīrītājs sastāv no divām detaļām, starp kurām ir jānovieto apģērba gabals un jāizvēlas piemērota tīrīšanas programma. Plaukstas lieluma Ierīce darbojas ar cukura kristālu baterijām un ar negatīvajiem joniem un tvaika plūsmu iztīra jebkuru traipu uz auduma. Īpaši tā noderētu aktīvās atpūtas piekritēji un biznesa cilvēki, jo ir piemērota ātrai apģērba tīrīšanai un atsvaidzināšanai.

”Portatīvs traipu tīrītājs ir produkts, kas neapšaubāmi atbilst patērētāja vajadzībām. Turklāttas ir videi draudzīgs un palīdz mazināt enerģijas patēriņu. Katrs no mums gribētu sev tādu”, teica Henrik Otto, Electrolux Global Design viceprezidents un konkursa žūrijas dalībnieks. ”Ierīces koncepts ir līdzīgs kā Ergorapido putekļusūcējam, taču tas ir vēl inovatīvāks, ļaujot ātri iztīrīt arī delikātos audumus”.

Konkursā piedalījās studenti no 50 valstīm, iesniedzot 1300 novatorisku dizaina ideju. Šogad konkursa tēma bija „Inteliģentā mobilitāte” (Intelligent mobility). Dizaina un mākslas studentitika aicināti radīt idejas ierīcēm, kurus cilvēki varētu izmantot ēdienu gatavošanai, maltītes ieturēšanai vai apģērba tīrīšanai gan mājās, gan ārā. Turklāt, katram konceptam bija jāatbilst skandināvu dizaina vērtībām – būt vienkāršam, videi draudzīgam un ērtam lietošanā.

Pirmās vietas ieguvējs Adrian Mankovecky saņēma iespēju sešus mēnešus stažēties Electrolux pasaules dizaina centrā un naudas balvu 5000 eiro. Otro vietu un 3000 eiro ieguva Austrālijas pārstāvis Enzo Kocak ar ideju par sildīšanas un atdzesēšanas lenti, kura ļauj gan sasildīt iepriekš pagatavotas pusdienas, gan atdzesēt piknikā līdzpaņemto vīnu. Trešajā vietā ierindojās un naudas balvu 2000 eiro apmērā saņēma Roseanne de Bruin no Jaunzēlandes ar ideju par atraktīvu bezvadu blenderi Smooboo. Skatītāju simpātiju balvu, kuras ieguvējs tika noteikts pamatojoties uz interneta balsojumu, saņēma Matthew Schwartzno ASV un viņa ideja par portatīvo mikroviļņu krāsni Onda, par kurtu nobalsoja 17 000 interneta lietotāji. Kopumā Design Lab konkursa finālā iekļuva astoņi darbi.

7.septembrī, Londonā, norisinājās starptautiskā dizaina konkursa Electrolux Design Lab 2011 fināls, kas bija centrālais notikums mājsaimniecības produktu dizaineru un mazumtirgotāju prestižās konferences Room Home Intelligence atklāšanā. Konkursa finālā astoņi jaunie dizaineri prezentēja inovatīvākos sadzīves tehnikas risinājumus. Plašāk parfinālistu darbiem šeit >>

Šā gada konkursa žūrijas sastāvā bija plaši pazīstamā dāņu dizainere Cecilie Manz, vairākus apbalvojumus ieguvušie arhitekti Hayes un James Slade, kā arī Henrik Otto, Electrolux Global Design viceprezidents.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment