Edgars Mednis: Pērkot rotaļlietas, jāizvērtē to drošība un atbilstība bērna vecumam

“Bērns ļoti strauji attīstās jau pirmajos savas dzīves gados. Lai nodrošinātu pilnīgu un augstvērtīgu bērna pilnveidošanos, par to jādomā jau laicīgi un jānodrošina mazulis ar atbilstošām un, pats galvenais, drošām rotaļlietām,” atzīmē uzņēmuma Smarttoys valdes priekšsēdētājs Edgars Mednis.

Katrs bērns ir individualitāte. Katrs attīstās savā unikālajā ceļā un tieši tā, kā viņam ir nepieciešams. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mazuļa attīstību, ir nepieciešamas rotaļlietas, kas bērna ikdienu spēs nodrošināt ar jaunām idejām, mācīšanos un ilgstošu interesi. Jo vairāk bērns spēlējas ar konstruktoru vai puzli, jo labāk attīstās taustes un redzes sajūtas, pilnveidojas pirkstiņu motorika un roku kustību koordinācija.

“Pirmie dzīves gadi ir tieši tas laiks, kad ir jādomā par bērnu drošību arī tad, kad mazulis rotaļājas, staigā pa istabu un iepazīst pasauli. Bērnība ir tas brīdis, kad gribas visu pārbaudīt, uzzināt, kas ir liekams mutē, kas ir drošs un nedrošs, tāpēc, pirms tiek iegādādas pirmās rotaļlietas, ir jāizvērtē un jāauzzin informācija par piedāvāto produktu klāstu,” atzīst Edgars Mednis.

Pirmajos gados bērns ir jānodrošina ar rotaļlietām, kas neprasa līdzcilvēku uzmanību, bet liek domāt, kāpēc un kā detaļas savienojas, kā izveidot ko iepriekš redzētu, kā pārsteigt vecākus ar ko jaunu un kas būtu nepieciešams, lai to sasniegtu.

Uzņēmums “Smarttoys” bērna attīstībai piedāvā izvēlēties “Geomag” rotaļu stienīšus, kuri ir 5,7 cm gari, kas ļauj ar viņiem spēlēties jau no 3 gadu vecuma. Šo stienīšu priekšrocības ir drošība, jo tie ir stingri ievalcēti un paneļi veidoti no neplīstošas jeb elastīgas plastmasas.

“Spēlējoties kopā ar bērnu, jūs varat nosaukt priekšmetu krāsas un formas, kas uzlabos bērna atmiņu. Šīs rotaļlietas ir dažādās krāsās, lai atbilstu katra bērna interesēm. Rotaļlietas atraisa bērna iztēli, apvienojot metāla stienīšus ar tērauda lodītēm, tādā veidā gūstot priekšstatu par telpu un laukumu,” stāsta Edgars Mednis.

Šīm rotaļlietām ir vairāki principi, viens no tiem – attīstīt bērna intelektuālās spējas, kā piemēram, uzmanību, atmiņu, it sevišķi redzes atmiņu, telpisko iztēli, spēju atrast likumsakarības, klasificējot un sistematizējot materiālu, spējas kombinēt, t.i. prasmi veidot jaunas kombinācijas no esošajiem elementiem, detaļām un priekšmetiem, spējas atrast kļūdas un nepilnības. Pakāpeniskais sarežģītības pieaugums spēlē sekmē bērna patstāvīgo pilnveidošanos, t.i., attīsta viņa personīgās radošās spējas.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment