Eksperte: zobu saslimšana var izraisīt arī citas organisma problēmas

Lai arī zobu regulāras higiēnas nozīme tiek ikvienam mācīta jau no mazotnes, tomēr joprojām pietiekoši bieži cilvēki šim jautājuma pievēršas tikai tad, kad ir jau par vēlu, un neatliek nekas cits, kā slimā zoba izraušana.

Kā norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” zobārste/higiēniste Līga Štagere, regulāra mutes higiēna ir svarīga svarīga gan tādēļ, lai tās neievērošanas gadījumā zobu sāpju dēļ nenāktos ciest neciešamas sāpes, bet arī, lai uzturētu veselu mutes dobumu, kas ir svarīgi svaigas elpas saglabāšanai.

“Mutes dobuma saslimšana var izraisīt nepatīkamus momentus ne tikai tam, kam ir ar to problēmas, bet arī tiem, ar kuriem šim cilvēkam ir jākomunicē, un tas visbiežāk saistīts ar nepietiekamu mutes higiēnu. Lai arī visi itkā zinām, ka zobi jātīra divas reizes dienā, tie jādiego un regulāri jāapmeklē zobu higiēnists, to patiešām dara tikai salīdzinoši neliela daļa, un līdz ar to cilvēkiem var rasties problēmas ne tikai ar mutes dobumu, bet arī ar zobu vispārējo stāvokli. Nereti tas var nonākt tik tālu, ka labākajā gadījumā tas beigsies ar neveselā zoba izraušanu, bet sliktākajā gadījumā tas viss var atstāt  ļoti negatīvu iespaidu uz visu organismu, un tad, cilvēki, protams, nožēlo un saprot, cik muļķīgi ir bijis tas, ka nav ievērota kaut vai elementārākā mutes higiēna,”  stāsta Līga Štagere.

Visbiežāk izplatīto zobu slimību sauc par parodontītu. Tas rodas, kad toksīni, ko producē mīksto apgulšņu baktērijas ne tikai rada smaganu iekaisumu, bet pakāpeniski izraisa arī kaulu destrukciju.  Agrīnās slimības stadijās tas parasti noris bez kādām speciālām pazīmēm. Zobs ap sevi pamazām sāk zaudēt kaulu, kas to balsta, tas sāk kustēties un tad izkrīt pats vai arī tas ir jāizrauj.

“Adoria” piedāvā plašu zobārstniecības pakalpojumu klāstu.  “Adoria” pacientiem ir iespēja veikt profilaktiskas un zobu restaurācijas procedūras, ar kuru palīdzību tiks iegūti veseli zobi un skaists smaids.

Informācija sagatavota sadarbībā ar veselības un skaistuma centra zobārsti/higiēnisti Līgu Štageri, t. 67315000, mob. 2637862, e-pasts: info@adoria.lv

 

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment