Iedzīvotāji visbiežāk izvēlas gaļu gatavot mājas apstākļos

Pareiza gaļas izvēle ir ļoti būtiska gardas maltītes pagatavošanā. Ne vienmēr cilvēki spēj izvēlēties kvalitatīvu gaļu, jo nezina galvenos principus tās iegādē. Lai noskaidrotu gaļas lietošanas paradumus, sabiedriskās domas un tirgus izpētes centrs laika posmā no 9. – 19. februārim veica iedzīvotāju aptauju.

Aptaujas rezultāti rāda, ka 98% no aptaujātajiem gaļas produktus lieto ikdienā, 91% to lieto katru dienu vai 3-5 reizes nedēļā. No šiem cilvēkiem lielākā daļa jeb 86% respondenti gaļu lieto svaigā veidā, tādējādi 95% no aptaujātajiem labprātāk gaļu gatavo mājās.

Lai gaļas ēdienu pagatavošana izdotos, ir nepieciešams zināt kā nopirkt kvalitatīvu gaļu.
Gaļas iegādes pamatnoteikums ir pareiza gabala izvēle. Dažādu ēdienu gatavošanai izvēlas dažādus liellopa vai cūkas gabalus.

Liellopa gaļa ir laba sautēšanai un pateicīga dažādām marinādēm. Ļoti iecienīta ir liellopu gaļas fileja steika pagatavošanai. No cūkas gaļas vispieprasītākie gabali ir kakla karbonāde, fileja un šķiņķis.

„Nereti gaļas izvēlē lielu lomu spēlē arī jautājums par taukiem. Lai arī lielākā daļa iedzīvotāji cenšas izvēlēties gaļu, kas būtu pēc iespējas liesāka, tomēr neliels tauku daudzums ir ļoti nepieciešams, jo tas nosaka ēdiena garšu un sulīgumu. Tā piemēram, cepetim lieliski derēs kakla karbonāde, tad tas būs sulīgs, savukārt karbonādei – karbonādes, vai šķiņķa gabals. Lielisku šašliku var pagatavot tikai no kakla karbonādes, tā ir cauraugusi un marināde caur saistaudiem labāk nokļūst gaļā un taukaudi to padara sulīgu,” skaidro SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks” tehnologs N.Pužulis.

Tehnologs informē, ka gaļas izvēlē būtiska loma ir arī cilvēka taustei un ožai, jo gaļas gabals pirms pirkšanas ir jāaptausta un jāpasmaržo. „Saspiežot gaļas gabalu, tam ir nedaudz jāsaraujas un jāatgūst iepriekšējā forma, ja tā nenotiek, gaļas gabals nav kvalitatīvs.”

Uzņēmums „Kurzemes gaļsaimnieks” ir 100% Latvijas uzņēmums, kurš piedāvā patērētājiem produktus, kuri ražoti tikai no svaigas, rūpīgi pārbaudītas un atlasītas vietējās izcelsmes gaļas.

„Kurzemes gaļsaimnieks” aicina iedzīvotājus izvēlēties kvalitatīvu gaļu.
Aptauja tika veikta laika posmā no 9. – 19. februārim

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment