Ikgadējais pasākums „Esi aktīva, Latvija!” aicina būt fiziski aktīviem

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas Fitnesa un veselības veicināšanas nozares asociācija (LFVVNA) rīkos akciju „Esi aktīva, Latvija!”, kuras laikā 8. oktobrī aicinās bez maksas apmeklēt vairāk nekā 40 fitnesa klubus, peldbaseinus un citas aktīvās atpūtas iestādes visā Latvijā, lai atgādinātu un pievērstu sabiedrības uzmanību veselīgam un aktīvam dzīvesveidam.

Statistika nesaudzīgi ziņo, ka tikai 1,5 % Latvijas iedzīvotāju ir pievērsušies fitnesam, tātad rūpējas par savu veselību un fizisko formu, apmeklējot sporta un fitnesa klubus. Somijā, Jaunzēlandē, Anglijā, Norvēģijā, Austrālijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Amerikā, Kanādā un Spānijā šis rādītājs svārstās no 10 līdz 16 %. Līdere ir Īslande, kur par savu fizisko sagatavotību rūpējas 25 % iedzīvotāju.

Diemžēl fitnesa piekritēju skaits Latvijā, līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā, ir gaužām niecīgs, salīdzinot ar iedzīvotāju skaitu, kas mirst no sirds un asinsvadu slimībām. Šābrīža dzīvesstilam raksturīgais sēdošais darbs, neveselīgie ēšanas paradumi un mazkustīgā brīvā laika pavadīšana neapšaubāmi ir saslimšanas un lieko svaru veicinoši apstākļi, taču mūsu pašu rokās ir dots arī instruments dzīves kvalitātes uzlabošanai – regulāras fiziskās aktivitātes. Arī sociāli ekonomiskie pētījumi skaidri pierāda, ka fiziski aktīvs darbinieks mazāk slimo un ir produktīvāks, bet izdevumi par fitnesu ir 50 reižu mazāki nekā medicīnas izmaksas. Turklāt medicīniski sasniegtais efekts tāpat ir jānostiprina un jāuztur, tātad – regulāri jāvingro. Tāpēc Eiropā šobrīd valda sauklis: „vingrošana ir medicīna”.

Atbalstot šo saukli un aicinot veselīgu dzīvesveidu padarīt par ikdienas sastāvdaļu, Latvijas Fitnesa un veselības veicināšanas nozares asociācija (www.balticfitness.org) pirms diviem gadiem uzsākusi sociālu projektu „Esi aktīva, Latvija!”, kurš šogad 8.oktobrī izskanēs ar moto „Nomet riepu!” (www.nometriepu.lv). Pasākums veidots kā atvērto durvju diena, kad ikvienam interesentam būs iespēja bez maksas apmeklēt vairāk nekā 40 projektā iesaistītos fitnesa klubus, peldbaseinus un citas aktīvās atpūtas iestādes visā Latvijā. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ar fitnesa daudzveidību un parādīt, ka tas ir lielisks veids, kā uzlabot veselību, iegūt labu pašsajūtu un izskatu, turklāt – jebkurā vecumā.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment