Jāņu dienā plūktajām zālēm ir dziedinošs un maģisks spēks

„Tuvojoties gada īsākajai naktij, īpašu rūpību jāpievērš veselības un skaistuma rituāliem, jo Jāņu dienā plūktajām zālēm ir dziedinošs un pat maģisks spēks. Tāpat īpaši dziedinoša nozīme pēc senču ticējumiem tiek piedēvēta rasai. Vasaras saulgriežu laikā dabas veltes ir pilnbriedā, tāpēc to iedarbība ir visspēcīgākā,” stāsta tirdzniecības centra Domina Shopping Līgo svētku zāļu sieva Vita Rozenberga.

Jāņu zāles – skaistuma simbols
Lai vairotu skaistumu, Līgo dienā plūktās zāles jāizkaltē un jāizmanto pirts rituāliem. Tie sniegs gan garīgu attīrīšanos, gan enerģiju un harmoniju. Turklāt, vasaras saulgriežos grieztās pirts slotiņas būs jo īpaši iedarbīgas. Vislabākā Jāņu zāļu pirts slota ir no bērza – tā palīdzēs relaksēties un uzņemt enerģiju. Savukārt ozola slotiņa domas padarīs skaidrākas, vītola – vairos sievietes, maģisko spēku, ābeles slotiņas atmodinās sievietes emocionālo būtību.

„Mūsu senči bija praktiski un ticīgi cilvēki, tāpēc arī plūktās Jāņu zāles nekad netika pēc svētkiem mestas ārā, bet gan kaltētas un izmantotas dažādu pirts slotiņu, tēju pagatavošanai. Senči ticēja, tām piemīt dziedniecisks spēks, stāsta tirdzniecības centra Domina Shopping Līgo svētku zāļu sieva Vita Rozenberga.

Rasas maģiskā nozīme Līgo svētku rītā
Jāņu naktī maģiskas skaistumkopšanas eliksīra īpašības piemīt vairākām ar vasaras saulgriežiem saistītām dabas parādībām, tostarp arī rasai. Enerģētiski visspēcīgākā rasa ir Līgo svētku saullēktā – tajā nomazgājoties, iegūst spēku ilgam laikam. Rasas ūdeni ieteicams izmantot emocionālā spēka vairošanai – tas dāvās dzīvesprieku, veselību, kā arī palīdzēs cīņā ar depresiju un vairos skaistumu. Senču ticējumi vēstī, ka tās sievietes, kas Līgo svētku rītā mazgājas rasā, iegūst mūžīgo skaistumu.

Jāņu zāļu dziedinošais spēks
Mūsdienu aktīvais dzīvesveids cilvēkus mudina atgriezties pie dabas, kā to darīja mūsu senči. Tāpēc pirms došanās pļavā būtiski zināt, ka āboliņa ziedus var izmantot ne tikai vainaga pīšanai, bet arī saaukstēšanas ārstēšanai, margrietiņas un rudzupuķes noņems sāpes, savukārt vīgriezes palīdzēs nomierināties, ja radies satraukums.

Rūpējoties par tirdzniecības centra apmeklētājiem zāļu sievas t/c Domina Shopping 21. jūnijā, no plkst. 16:00 līdz 19:00, skvērā pie restorāna Vairāk Saules aicinās ikvienu iepazīt Jāņu zāles, apgūt to nozīmi vainagu veidošanā, kā arī iemācīties bez maksas uzpīt savu svētku vainagu.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment