Kāpēc sievietēm būtiski lietot speciālos vitamīnus?

Izmaiņas, kuras sievietes organismā izraisa reproduktīvā sistēma, rada nepieciešamību pēc specifiskiem vitamīniem atšķirīgos dzīves posmos. Ideālā gadījumā visus nepieciešamos vitamīnus un uzturvielas uzņemam ar pārtiku. Tomēr, ņemot vērā mūsdienu saspringto dzīves ritmu, nereti ēdienreizes tiek izlaistas un pārtikas uzturvērtība netiek pat apsvērta. Šī iemesla dēļ ir ļoti būtiski ne tikai censties ēst veselīgi, bet arī ikdienā uzsākt īpaši sievietēm paredzētu multivitamīnu lietošanu. Par to, kā sievietei izvēlēties sev vispiemērotākos multivitamīnus, stāsta „BENU aptiekas” farmaceite Inta Vaičus.

Kāpēc sievietēm nepieciešami īpaši vitamīni un vitamīnu kompleksi?
Kā paskaidro farmaceite, atšķirībā no dažādiem uztura bagātinātājiem, kas piemēroti lietošanai abiem dzimumiem, sievietēm paredzētie vitamīnu kompleksi izstrādāti, ņemot vērā izmaiņas, ko sievietes organismā rada reproduktīvā sistēma. Sieviešu vitamīni izstrādāti atbilstoši atšķirīgām vajadzībām, ar kurām sieviete saskaras dažādos dzīves posmos. Aptiekās atrodamie vitamīnu kompleksi iedalāmi grupās jaunākām un vidēja vecuma sievietēm, sievietēm grūtniecības un menopauzes laikā. Tāpat, veidojot šos kompleksus, domāts arī par ādas, matu un nagu veselību, ko lielā mērā arī ietekmē hormonu līmenis, piemēram, mēnešreižu laikā sievietes zaudē daudz dzelzs, kā rezultātā var ne tikai rasties izteikts nogurums, bet arī lūzt mati.

Vitamīni katram dzīves posmam
Kā uzsver farmaceite, vitamīnu kompleksu sastāvs ir veidots, lai sniegtu optimālu atbalstu sievietes organismam noteiktos dzīves posmos.

Pirmā uztura bagātinātāju grupa, kuru izceļ farmaceite, ir vitamīni jaunām sievietēm. Izstrādājot formulu vitamīniem šai sieviešu grupai, veidota vitamīnu un minerālvielu kombinācija, kas stresa pilnajā ikdienā sniegs sievietei vairāk enerģijas un vitalitātes un atjaunos mēnešreižu laikā zaudētās minerālvielas un vitamīnus. Šīs grupas vitamīnos sabalansēti vitamīni A, B un C, follskābe, dzelzs un citas ikdienā nepieciešamas vielas. Īpaši vitamīnu lietošana būtu ieteicama rudenī un pavasarī, kad izsmeltas organisma vitamīnu rezerves, kā arī saspringtos dzīves posmos. Šajā grupā ietilpst, piemēram, „LIVOL MULTI Total” vitamīni sievietēm, kas satur 18 mg dzelzs, līdz ar to būs īpaši ieteicami sievietēm, kurām nereti ir ļoti spēcīgas menstruācijas. Plašam diapazonam traucējumu noderēs vitamīni „WellWoman”. Šie vitamīni satur naktssveces ekstraktu, kas ļoti labvēlīgi ietekmē hormonālo sistēmu un palīdz mazināt pirmsmenstruālo sindromu (PMS) un labvēlīgi ietekmē ādu. Sastāvā atrodams arī gurķenes ekstrakts, kas palīdzēs normalizēt asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Jaunām sievietēm paredzēti arī „Gritamin” vitamīni sievietēm, kuru sastāvā līdz ar naktssveci atrodams arī apilaks jeb bišu peru pieniņa ekstrakts un citrona liānas augļu ekstrakts, kā arī 23 dažādas dabiskās, neaizstājamās aminoskābes un nepiesātinātās taukskābes, kas organismu tonizē, stiprina imūnsistēmu un aizkavē novecošanos. Sievietēm, kuras jūt nogurumu un izjūt spēcīgus hormonu un PMS radītus traucējumus, piemēram, matu un ādas problēmas, ieteicams līdzeklis „Vitakur Plus”, kura sastāvā ir 10 dažādi vitamīni un koenzīms Q-10, kas sniegs enerģiju un stiprinās dabiskos atjaunošanās procesus. Savukārt sievietēm pie lielas fiziskās un garīgās slodzes ieteicami vitamīni „Your Life”.

Otrā sievietēm paredzēto vitamīnu grupa ir vitamīni topošajām un jaunajām māmiņām. Kā paskaidro „BENU aptieku” farmaceite Inta Vaičus, šīs grupas līdzekļi izstrādāti, domājot par augļa drošību un attīstību. Bērna plānošanas laikā farmaceite rekomendē vitamīnus „Pregnacare Conception”, kuros esošie bio-element iL-arginīns un N-acetilcisteīns palīdz sagatavot dzemdes kakla gļotādu spermatozoīdu nokļūšanai pie olšūnas, līdz ar to līdzeklis ir īpaši ieteicams sievietēm, kurām ir problēmas ar bērna ieņemšanu. Savukārt grūtniecības laikā svarīgos vitamīnus un minerālvielas, piemēram, omega 3 taukskābes, follskābi, dzelzi, A, B un D vitamīnus atradīsiet teju visos grūtniecēm paredzētajos vitamīnu kompleksos, piemēram, „Pregnacare Plus”, „LIVOL MULTI Total” grūtniecēm, „Pregnasan” un „Vitabiotics”. Savukārt mazuļa zīdīšanas periodā farmaceite rekomendē vitamīnus „Pregnacare Breast Feeding”, kas rūpēsies par māmiņas veselību pēc dzemdībām un palīdzēs nodrošināt barojoša piena veidošanos.

Tā kā 80% sieviešu 49-55 gadu vecumā, saskaroties ar menopauzi, izjūt traucējošus simptomus, trešā grupa paredzēta šim dzīves posmam. Menopauzes laikā sievietes organisms pāriet no reproduktīvā perioda uz pēcreproduktīvo periodu, kas saistīts ar pakāpenisku olnīcu funkcijas izsīkšanu. Šajā periodā ir īpaši svarīgi uzņemt nepieciešamo vitamīnu devu, jo organismu skar ļoti būtiskas pārmaiņas. Sievietes šajā laikā nereti izjūt karstuma viļņus, garastāvokļa svārstības, maksts sausumu, samazinās libido. Līdz ar menopauzes sākumu sievietes skar arī kaulu masas samazināšanās, kas var izraisīt ar osteoporozi saistītas problēmas, kā arī novērojama holesterīna līmeņa celšanās, kas palielina asinsvadu slimību risku.

Kā paskaidro farmaceite Inta Vaičus, būtiski ir kontrolēt asinsspiedienu, holesterīna līmeni un nostiprināt kaulu un muskuļu sistēmu. Tāpēc, ņemot vērā šīs vajadzības, farmaceite lietošanai šajā dzīves posmā rekomendē lietot vitamīnus „Vitabioptic Menopace”, kuru sastāvā sabalansēti 28 imunitātei būtiskākās minerālvielas un vitamīni, kā arī follskābe, cinks, sojas izoflavoni un citas vērtīgas vielas, kas nodrošinās arī kalcija uzsūkšanos, novēršot osteoporozes risku. Efektīgi palīdzēs arī medikaments „Menopace Plus”, kurš ietver visas 28 vielas, kuras atrodamas „Vitabiotic Menopace”, taču komplekss papildināts ar zaļās tējas un linsēklu ekstraktiem, kas pozitīvi ietekmē gremošanas sistēmu.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment