Latvieši šajā gadā vēlas vairāk saticības ģimenē un mīlestību

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs, sākot šo gadu, ilgojas atrast mīlestību un ir apņēmies tiekties pēc saticības ģimenē un labām attiecībām ar draugiem, aptuveni tikpat daudzi jeb 31% noskaņoti uzlabot savu finansiālo stāvokli, – tā liecina mobilo sakaru operatora Amigo un Draugiem.lv veiktā aptauja par iedzīvotāju vēlējumiem sev un saviem tuvajiem 2015. gadā.

Ģimenes vērtības un kopā būšanas prieks ar tuvajiem cilvēkiem ir svarīgs gan Latvijā, gan ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem. Saticību ģimenē un vairāk kopīgi pavadīta laika vēlas 15% aptaujāto no Latvijas. Savukārt 20% tautiešu, kas pašlaik dzīvo ārzemēs, šogad vēlētos atgriezties uz dzīvi Latvijā, lai būtu tuvāk saviem mīļajiem. Zīmīgi, ka arī mīlestība ir viena no šī gada prioritātēm gan ārzemēs, gan Latvijā dzīvojošiem tautiešiem – attiecīgi 14% un 16%.

„Aptaujā redzams, ka lielākā daļa cilvēku tiecas pēc lietām, ko nav iespējams nopirkt par naudu un kas ir priekšnosacījumi pilnvērtīgai dzīvei – mīlestība, saticība un labas attiecības ar tuvajiem cilvēkiem. Vairāk laika pavadīt kopā ar saviem mīļajiem ir vienlīdz svarīgi gan tiem, kuru ģimene un draugi ir tepat tuvumā, gan arī un īpaši tiem, kas dzīvo tālu prom ārzemēs. Skaidrs, ka apņemšanās atgriezties Latvijā ne katram var izdoties, tāpēc iespējai regulāri sazināties ar tuviniekiem Latvijā ir liela nozīme, un mēs aicinām ikvienu savā jaunā gada uzdevumu sarakstā noteikti iekļaut arī apņemšanos vairāk sazināties ar saviem mīļajiem,” norāda Amigo vadītājs Artūrs Freimanis. Katrs desmitais aptaujas dalībnieks, kas pašlaik dzīvo ārzemēs, norādīja, ka šogad vēlētos biežāk sazvanīties vai sarakstīties ar tiem, kas Latvijā.

Starp citiem mērķiem jaunajam gadam ir arī vēlme iegūt izglītību vai kā citādi papildināt savas zināšanas – to 2015. gadā apņēmušies vairāk ārzemēs esošie nekā Latvijā dzīvojošie tautieši. Savukārt uzlabot fizisko formu vairāk vēlas latvieši Latvijā, bet ārzemēs dzīvojošie – atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment