Latvijas iedzīvotājiem īpaša tradīcija – dāvanu kartes visbiežāk dāvina izlaidumos

Lai nodrošinātu īpaši Latvijas iedzīvotāju prasībām atbilstošu piedāvājumu un izstrādātu unikālu lojalitātes programmu, topošais tirdzniecības centrs „Galleria Rīga” jau vairākus mēnešus veic padziļinātu tirgus izpēti. Tās mērķi ir noskaidrot patērētāju vēlmes un vajadzības, tostarp arī attieksmi pret dāvanu kartēm un to izmantošanas paradumus.
Kā liecina kārtējās aptaujas rezultāti, kurā aptaujāti 12 449 cilvēki dažādās vecuma grupās, visbiežāk Latvijas iedzīvotāji dāvanu kartes dāvina izlaidumos, suminot sev mīļo absolventu ar iegūto diplomu. Otrie populārākie svētki, kuros cilvēki izvēlas dāvināt dāvanu kartes, ir dzimšanas dienas. Interesanti, ka trešo vietu šajā reitingā ieņem Zinību diena jeb 1.septembris, kurā skolēnus un studentus sveic ne tikai ar ziediem, bet, kā izrādās, arī ar dāvanu kartēm.
Ievērojami mazāk dāvanu kartes pasniedz vārda dienās un Ziemassvētkos. Vairāki aptaujātie ir atzinuši, ka dāvanu kartes iegādājas, lai arī vienkārši iepriecinātu draugus vai kolēģus, nemeklējot kādu īpašu iemeslu.
Dāvanu kartes saņem labprāt
Lūgti vērtēt savas emocijas, saņemot dāvanu karti kādā sev nozīmīgā dienā, 83% aptaujāto atzīst, ka viņi dāvanu kartes saņem ļoti labprāt. Šī ir laba iespēja sagādāt sev patīkamu, individuālajām vēlmēm atbilstošu dāvanu, izvēloties no plašā preču vai pakalpojumu klāsta tieši to, ko sirds kāro. Ievērojami mazāk, vien 4%, negribētu saņemt dāvanu karti, jo tādā veidā nav iespējams novērtēt dāvinātāja personisko attieksmi un rūpes. Savukārt 13% ar prieku saņem dāvanu kartes, ja tās tiek pasniegtas ne pārāk bieži.
Piecas dāvanu kartes divu gadu laikā
Lai gan dāvanu kartes lielākoties tika atzīstas par labu dāvanu svētkos, to dāvināšana pašlaik nav sevišķi izplatīta mūsu sabiedrībā, jo vairākums respondentu (84%) pēdējo divu gadu laikā ir saņēmuši vien pāris dāvanu kartes – maksimums piecas. 12% aptaujāto savā īpašumā ir ieguvuši ap desmit dāvanu kartēm, un tikai 4% cilvēku saņēmuši vairāk nekā desmit dāvanu kartes. Turklāt jāpiemin, ka „TNS Latvia” un tirdzniecības centra “Galleria Rīga” iepriekš veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs neiztērē savas dāvanu kartes. Kopumā 19% cilvēku ir saskārušies ar situāciju, ka dāvanu kartei beidzies derīguma termiņš. Vairumam no viņiem (15%) tā arī nav izdevies to izmantot, un tikai 4% ir panākuši vienošanos ar kartes izsniedzēju, kā to realizēt.
Esošo tirdzniecības centru piedāvājums nav pietiekams
Balstoties uz Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, var secināt, ka esošo tirdzniecības centru piedāvājums šķiet nepietiekami kārdinošs patērētājiem. 45% respondentu atzīst, ka parasti viņi saņem konkrētu veikalu dāvanu kartes, 27% aptaujāto ir saņēmuši gan veikalu, gan arī lielo tirdzniecības centru dāvanu kartes. Un tikai 28% saņēmuši tirdzniecības centru dāvanu kartes, kas liecina par to, ka tirdzniecības centros esošais sortiments pilnībā neapmierina patērētāju vajadzības un liek viņiem izvēlēties atsevišķu veikalu preces, kuras nav pieejamas nevienā no tirdzniecības centriem. Pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret dāvanu kartēm un to izmantošanas paradumiem veica topošais t/c “Galleria Rīga” š.g. jūnijā, interneta ankešu veidā aptaujājot 12 449 Latvijas iedzīvotājus dažādās vecuma grupās.

Tirdzniecības centrs tiks atklāts šī gada septembrī un atradīsies pašā Rīgas centrālās daļas apdzīvotākajā un intensīvākajā darījumu zonā, tās krustpunktā – kvartālā starp Dzirnavu, Blaumaņa, Brīvības un Tērbatas ielām. “Galleria Rīga” pircējiem piedāvās unikālu koncepciju, kas ļaus veikala apmeklētājiem ātri un efektīvi izdarīt pirkumus, tai pat laikā ļaujot interesanti pavadīt laiku un baudīt veikala unikālo interjeru, skatlogus, restorānus, kafejnīcas un slidotavu, kas atradīsies uz tirdzniecības centra jumta stāva terases. Tirdzniecības centra platība pirmajā kārtā ir 41 tūkstoši kvadrātmetru no kuriem 29,7 tūkstoši iznomājamo kvadrātmetru ir paredzēti tirdzniecībai, restorāniem un izklaides vietām, savukārt divos līmeņos zem veikala būs vieta 150 automašīnām. “Galleria Rīga” ir projektēta sadarbībā ar arhitektu biroju SIA „Poga, Sarma un Norde”. Galvenais būvuzņēmējs ir būvfirma “RE&RE”.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment