Nakts krēmi stimulē svarīgo vielu sintēzi ādā

Dermatoloģe skaidro, kāpēc nakts krēmu lietošana ir tik būtiska sejas ādas kopšanā.

Ādas kopšana visefektīvākā ir naktī
Mūsu ādas vielmaiņa un šūnu vairošanās notiek efektīvāk, kamēr guļam. Nakts laikā ādas šunas atjaunojas līdz pat 8 reizēm ātrāk nekā dienas laikā. Dermataloģe Māra Rone-Kupfere skaidro: “Dienas laikā mūsu āda ieņem aizsargrpozīciju un neuzņem tik daudz aktīvās vielas no krēmiem kā nakts laikā. Dienā āda pretojas temperatūras svārstībām, baktērijām, UV starojumam un citiem faktoriem. Tādēļ arī jāatceras vakarā notīrīt sejas ādu, tādējādi noņemot dekoratīvo kosmētiku un netīrumus, ko mūsu āda uzkrāj dienas laikā. Tomēr pēc tīrīšanas mūsu āda zaudē arī vielas, kas ir tai labvēlīgas. Tāpēc nakts ir īstais laiks, lai veicinātu un stimulētu tās funkcijas, kā arī dziedētu nelielas traumas. Īpaši svarīgi to atcerēties sievietēm ar nobriedušu ādu. Naktī āda maksimāli intensificē visus savus pretnovecošanās un atjaunošanās mehānismus, tāpēc to stimulēšana ar atbilstošiem nakts ādas kopšanas līdzekļiem ir zinātniski pierādīta kā īpaši efektīva.”

Dermatoloģe skaidro, ka līdz ar novecošanos, āda paliek plānāka, trauslāka, palielinās grumbiņu daudzums, galvenokārt tādēļ, ka palēninās šūnu sadalīšanās, samazinās kalogēna un elastāna ražošana, turpretī šūnu noārdīšanās – pieaug. Aizsargbarjeras, kas sargā ādu no UV starojuma, kaitīgajām vielām un mitruma zuduma, kļūst caurlaidīgākas, un pastāv daudz lielāka ādas bojājumu rašanās iespēja. Āda ražo mazāk sviedru un taukskābes, kas ir svarīgi ādas aizsardzībā un mitruma saglabāšanā. Taču, stimulējot ādas šūnas, iespējams daļēji aizkavēt novecošanās procesu un veicināt kalogēna ražošanu. Svarīgo vielu sintēzi ādā var stimulēt ar krēmu palīdzību, ko nodrošina to sastāvā esošais stimulējošais komplekss, kas sastāv no polipeptīdiem un rauga ekstrakta. Tikpat svarīgi ir stimulēt epidermas (ādas virskārtas) šūnu atjaunošanos. Dermatoloģe piebilst, ka nobriedušas ādas atjaunošanās process norit lēnāk, un īstais laiks, kad veicināt atjaunošanās procesu, stimulējot ādas funkcijas un dziedējot nelielas traumas, ir tieši naktī.

Multifunkcionāli krēmi – aizņemtām sievietēm
Novecošanas redzamās pazīmes ir sausums, bālums, jutīgums, elastības un tvirtuma mazināšanās, pigmentu plankumu parādīšanās un poru paplašināšanās. Tādēļ visi pretnovecošanās produkti ir vērsti ne vien uz redzamām pārmaiņām, bet novērš arī jaunu novecošanās pazīmju parādīšanos. Māra Rone-Kupfere saka, ka šobrīd ir vērojama jauna tendence ādas kopšanā – multifunkcionālo krēmu lietošana. Tā ir piemērota izvēle mūsdienu noslogotajām sievietēm, kuras nepārtraukti atrodas kustībā. Dermatoloģe uzsver, ka multifunkcionālajiem dienas un nakts krēmiem ir dažādi uzdevumi. Kamēr dienas krēmi aizsargā ādu no ārējās vides ietekmes, koncentrētais nakts krēms stimulē un stiprina novecojušu ādu.

“Novecošanās ir ģenētiski determinēts un ārīgi veicināts komplekss process, kura izpausmes uz ādas nav tikai grumbas, bet multiplas nevēlamas ādas izmaiņas. To mazināšanai nepieciešamas dažādas iedarbības aktīvās vielas, kas tiek iekļautas ādas kopšanas līdzekļu sastāvā. Aizņemtām sievietēm tāpēc ieteiktu Revitalift Total Repair 10 nakts krēmu, kas sniedz ādai ilgstošu mitrinošu efektu, baro to daudz dziļākos slāņos un satur koncentrētākas aktīvās vielas, kas stimulē fibroblastu šūnu veidošanos un kalogēna ražošanu ādā,” stāsta Māra Rone-Kupfere.

TAGS: , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment