Otro reizi notiks „Rīgas Sporta nakts”

Piektdien, 1. jūnija, vakarā Rīgas centrā sāksies jau otrā „Rīgas Sporta nakts”, kuru organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD ISKD) sadarbībā ar biedrību „Par stipru Latviju”, lai veicinātu sporta popularitāti Rīgā, kā arī informētu iedzīvotājus par sportošanas un aktīvas atpūtas iespējām. Pasākuma norises laiks plānots no plkst. 17.00 līdz pat 2.00 naktī, sportot varēs Kronvalda parkā, Esplanādē, Vērmanes dārzā un Rīgas kanālā.

Kronvalda parkā apmeklētāji varēs iepazīt jauniešu iecienītākos sporta veidus. Norisināsies ielu basketbola un florbola sacensības, darbosies „Pumas” skriešanas zona. Ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem un BMX cienītājiem būs atvērts „RedBull” skeitparks, notiks velotriāls, bet sportotājus uzmundrinās karsējmeitenes. Skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēs ielu vingrotāji, puiši no „Greentrials” un citi mākslinieki.

Esplanādē notiks boksa un spēkavīru sacensības, varēs vērot sporta dejas, auto un mototehniku, kā arī federāciju, klubu un sporta uzņēmumu ekspozīciju – „Rīgas Sporta nakts EXPO”. Īpašus priekšnesumus piedāvās bobsleja/skeletona federācija. Skatītāji varēs uzzināt, kas ir spīdmintons, un nakts laikā izmēģināt spēli ar tumsā spīdošām bumbiņām, tāpat varēs spēlēt badmintonu, galda tenisu, galda hokeju. Interesants priekšnesums gaidāms no paraplanierisma pārstāvjiem un petanka sporta federācijas. Kinoloģijas federācija piedāvās suņu sacensības.

Kā viens no galvenajiem pasākumiem Esplanādē būs Latvijas amatieru spēkavīru sacensības, kur netrūks ne spēka demonstrējumu, ne spraigas cīņas gan ar sevi, gan konkurentiem. Šeit redzēsim arī Latvijas Treneru tālākizglītības centra, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezentācijas. Interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus par to, kur un kā var mācīties sporta zinātni.

Vērmanes dārzā paraugdemonstrējumus rādīs sporta skolu un interešu klubu pārstāvji, notiks dažādas sporta aktivitātes bērniem. Latvijas Tenisa savienība piedāvās gan bērniem, gan pieaugušajiem izmēģināt tenisa spēli. Rīgas Riteņbraukšanas skolu pārstāvēs audzēkņi, kuri interesentiem piedāvās izmēģinājuma braucienus ar sporta divriteni uz velotrenažiera kvalificēta trenera uzraudzībā. Latvijas Kendo federācijas stendā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar kendo sporta veidu, būs paraugdemonstrējumi, kā arī varēs saņemt informāciju par treniņu iespējām. BJC „Rīgas Skolēnu pils” pārstāvēs sporta tūrisma, šaušanas, orientēšanās sporta un dambretes pulciņi. Bērnu un jauniešu basketbola skola „Rīga” aicinās nodarboties ar basketbolu. Jaunieši varēs skriet, mest un driblēt, kā arī iegūt nelielas balvas. Neizpaliks arī mākslas vingrošanas, velotriāla, karatē, sporta deju, HIP-HOP un aerobikas paraugdemonstrējumi, kas notiks dārza estrādē.

Pirmo reizi „Rīgas Sporta nakts” aktivitātēm tiek plānots izmantot Rīgas kanālu. Tajā savu varēšanu demonstrēs airētāji, veikbordisti, pie kanāla arī raftinga sporta pārstāvji. Sacensību noslēgumā visi apmeklētāji ir aicināti novērtēt grandiozu veikborda šovu. Kā vienu no galvenajiem pasākumiem organizatori plāno Latvijas Augstskolu kausu airēšanā. Regate būtu jaunas tradīcijas sākums un tās mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu studentu vidū. Pēc rīkotāju plāniem tai jākļūst par „Rīgas Sporta nakts 2012” grandiozāko noslēguma pasākumu.

„Rīgas Sporta nakts” jau ir ieguvusi popularitāti, un organizatoriem ir pārliecība, ka pasākums ieinteresēs ļoti daudz pilsētnieku un viesu, jo 2011. gadā uz nakts sportiskajām aktivitātēm pulcējās vairāk nekā 10 000 apmeklētāji.

 

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment