Pavasara saulgriežu svinības – Lielā Diena Rīgā notiks Arkādijas parkā un Bastējkalnā

Saule ceļo Pasaules kalnā augšup. Ikkatrs to jūt, redzot, kā diena kļūst aizvien garāka, parādās pirmie asni, atskan putnu balsis, aukstums atkāpjas un gaisma aizdzen tumsu. Tuvojas brīdis, kad gaisma šajā gadskārtas lokā svinēs galīgo uzvaru pār tumsu.

Rīgas folkloras kopas aicina pievienoties visus, kuri šajā nozīmīgajā dienā, pavasara saulgriežos, spēj agri piecelties, lai sveiktu Sauli un gūtu svētību un enerģiju nākamajam gada cēlienam.

Šogad pavasara saulgriežu sauli sagaidīsim svētdien, 20. martā 6 no rīta Arkādijas parkā. Rīta cēlienā paredzēta saullēkta sagaidīšana ar Saules dziesmām, pēršanās ar pūpolu zariem, putnu dzīšana, mazgāšanās ūdenī, kas tek pret rītiem un citi tradicionālie rituāli auglības, veselības un skaistuma nodrošināšanai.

Savukārt Bastejkalnā no 12.00 līdz 16.00 notiks Lielās dienas svinēšana – šūpoļu iesvētīšana un šūpošanās, Lieldienu dziesmas un apdziedāšanās, kaujas ar krāsotām olām, rotaļas, sadancošana.

Par svētku sajūtu gādās Rīgas folkloras kopas: „Budēļi”, „Dandari”, „Grodi”, „Iljinskaja Pjatņica”, „Maskačkas spēlmaņi”, „Rija”, „Rīgas danču klubs”, „Savieši”, „Skandinieki” un „Vilkači”.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment