Pētījums: 41% sieviešu Latvijā atzīst sausas ādas problēmu

L’Orèal Paris veiktajā pētījumā par to, kādas ir visbiežāk izplatītās sejas ādas problēmas sievietēm Latvijā, gandrīz puse (41%) sieviešu atzina, ka lielākās raizes viņām sagādā sausa āda un melnie plankumi, kā arī grumbiņas (39%). Lai izvairītos no šīm problēmām, 39% sieviešu lieto savam sejas ādas tipam atbilstošu dienas krēmu, savukārt nakts krēmu lieto vairs tikai 20%. Interesanti, ka sievietes laukos, salīdzinot ar sievietēm Rīgā, ir vairāk pārliecinātas, ka viņu sejas ādai papildu rūpes nav nepieciešamas.

45% no aptaujātajām sievietēm ziemā izmanto sejas kopšanas līdzekļus, kas pasargā ādu no aukstuma ietekmes. Savukārt 19% lieto barojošus krēmus, kas palīdz izvairīties no ļoti sausas ādas, kas raksturīga ziemas laikā. Tāpat 45% sieviešu atzīst nepieciešamību ikdienā tīrīt ādu ar attīrošu pieniņu, toniku vai salvetēm un ievērot regulāru miega režīmu (47%).

“Ziemā jebkurš ādas tips tuvojas sausas ādas tipam. Šajā laikā āda regulāri tiek pakļauta krasām temperatūras svārstībām, kas vienmēr saasina jutīgas ādas problēmas un rada arī dažādas sūdzības citādi normālai ādai. Sievietēm, kurām ir novērojama sausas ādas problēma, noteikti būtu jālieto gan dienas, gan nakts krēms. Ziemā ieteicams izvēlēties barojošus krēmus, kuru sastāvā ir aromātiskās eļļas. Tās aizsargā ādu, palīdz ādāi atjaunot lipīdu un taukskābju līmeni, kā arī satur vitamīnus, olbaltumvielas un ogļhidrātus. Ziemā, tāpat kā vasarā, āda ir jāpasargā no izžūšanas un ultravioletā starojuma, jo jaunākie pētījumi liecina, ka saule ir kaitīga ne tikai vasaras karstumā, bet arī jebkurā citā gadalaikā. Ādai zaudējot mitrumu, ātrāk veidojas krunciņas, tāpēc krēma izvēlei jāpievērš sevišķa vērība,” uzsver dermatoloģe, Dr. med. Māra Rone-Kupfere.

Sievietes vecuma grupā no 30 līdz 50 gadiem visvairāk satrauc grumbiņas, savukārt jaunietēm aktuālākā problēma ir melnie punkti uz sejas. Māra Rone-Kupfere atzīst, ka šīs ādas problēmas var tikt novērstas, regulāri tīrot ādu un lietojot atbilstošus kopšanas līdzekļus: “Svarīgi no rītiem sejas ādu attīrīt ar pieniņu, ziepēm vai attīrošajām salvetēm, ar ūdeni vai toniku noņemot tā paliekas. Ziemas laikā gan ādu nav ieteicams mazgāt ar karstu ūdeni, jo tas vēl vairāk pastiprinās ādas sausumu. Sievietēm, kurām ir plašas poras, krēms jāklāj plānā slānī. Pārsteidzošs ir fakts, ka 80% sieviešu Latvijā nelieto nakts krēmu, kaut gan tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem cīņā ar grumbiņām, kā arī sausu ādu. Tieši nakts laikā uzlabojas ādas reģenerējošie procesi. Ir zinātniski pierādīts, ka laikā no vienpadsmitiem vakarā līdz trijiem naktī ādas šūnas ir visaktīvākās, tāpēc pret novecošanu vērsto aktīvo sastāvdaļu koncentrācija nakts krēmos ir lielāka nekā dienas. Tāpat nakts krēmiem mēdz būt arī pretiekaisuma efekts, tie dziedē mikrotraumiņas, tāpēc savam ādas tipam atbilstoša nakts krēma izvēle ir ieteicama sievietēm visās vecuma grupās.”

Biežāk sastopamo problēmu vidū ir arī ādas iekaisums, pigmentācija un UV staru ietekme uz ādu. Vairāk nekā puse (56%) sieviešu vecuma grupā no 40 līdz 50 gadiem kā galveno problēmu, ko vēlas novērst, uzsver grumbiņas. Tad seko ādas pigmentācijas problēmas (27%), sausa āda (32%) un samazināta ādas stingrība (22%). Turpretī sievietes vecumā no 20 līdz 29 gadiem par svarīgām ādas problēmām uzskata melnos punktus (56%), sausu ādu (42%) un cīņu ar akni (28%). Šīs pašas ādas problēmas kā galvenās, ko vēlētos novērst, izmantojot ādas kopšanas līdzekļus, atzina jaunietes vecuma grupā no 15 līdz 19 gadiem.

 

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment