Sākušies Ziemassvētku tirdziņi Centrāltirgū un Vidzemes tirgū

No 21. un 23. decembrim Centrāltirgū un Vidzemes tirgū notiek dažādi pasākumi par godu Ziemassvētkiem ar amatnieku un mājražotāju tirdziņu, dažādām izdarības kā maziem, tā lieliem apmeklētājiem. Aktīvākajiem izdarību dalībniekiem pasākumu vadītāji, pazīstamie folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi sagatavojuši gardus pārsteigumus.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņā Centrāltirgū un Vidzemes tirgū no 21. – 23. decembrim piedalās labākie sava aroda meistari no visas Latvijas, pārstāvot dažādus mūsu zemes etnogrāfiskos novadus un demonstrējot dažnedažādus tautas amata mākslas veidus. Tirdziņā ir iespējams iegādāties gan saldāko medu un gardāko maizi, gan vissmeķīgāk kūpinātās desas un žāvētās zivis. Savukārt, amatnieki piedāvā visdažādākos izstrādājumus no koka un māla, vilnas un dzijas, dzintara un sudraba.

Par svētku noskaņu ceturtdien un piektdien rūpēsies Rīgas jauniešu deju kolektīvs „Ziemassvētku dimanti”, kā arī krievu tautas kultūras biedrības „Karagod” folkloristi ar dziesmām un rotaļām. Tirgus pircēji tiks iesaistīti dažādās Ziemassvētku spēlēs un mīklu minēšanā. Ziemassvētku svinēšanu Centrāltirgū un Vidzemes tirgū vadīs pazīstamie folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi, kuri svētku dalībniekus iepazīstinās arī ar latviešu bluķa vilkšanas un budēļu tradīcijām Ziemassvēkos. Tiks kopīgi kurināts ugunskurs, kam folkloras bagātību sargātāji ziedos maizi, skaidravota ūdeni, zieņus, naudu un Jāņu ziedu vainagu. Sinību laikā saskaņā ar senajām tradīcijām tiks vilkts arī tradicionālais bluķis, lai tirgum un tā pircējiem nodrošinātu labklājību un saskanīgu visu turpmāko darbu gaitu, nodrošinot krāšņu svētku noskaņu un sajūtas.

Radošajās darbnīcās ceturtdien un piektdien lieli un mazi tiks aicināti darināt Ziemassvētku maskas un veidot kolāžas. No niedrēm būs iespējams mācīties gatavot Ziemassvētku puzurus, kā arī uzzināt, kas ir ķisti un kā tos izgatavot no dažādu krāsu dzijām, salmiem, kartupeļiem, āboliem un kociņiem. Būs arī iespējams tīt Ziemassvētku kūpināmo kociņus no mūžzaļiem koku zariem un izkaltētiem ārstniecības augiem.

Ziemassvētku ēverģēlības 22. decembrī Centrāltirgū kuplinās Rīgas domes Labklājības departamenta pasākums „Izgaršo Ziemassvētku smaržu!” Labklājības departamenta teltī ir plānotas dažādas aktivitātes, būs iespēja saņemt uztura speciālista konsultācijas un informāciju par iespējām veselīgi pavadīt Ziemassvētkus un veicināt savu veselību ziemas sezonā.

Kultūras programma rīdziniekiem un pilsētas viesiem Centrāltirgū tiks piedāvāta 22. decembrī, bet Vidzemes tirgū – 23. decembrī. Abos tirgos Ziemassvētku svinības norisināsies no plkst. 11:00 – 14:00.

RPAS „Rīgas Centrāltirgus” sarūpējis svētku dāvanu amatniekiem un mājražotājiem, radot iespēju tirgoties trīs dienas par īpašām Ziemassvētku cenām, tādējādi iedrošinot jaunus tirgotājus pulcēties Rīgas tirgos un piedāvāt pircējiem labus amatnieku un mājražotāju izstrādājumus par ikvienam pieejamām cenām.

 

 

TAGS:

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment