Pirmo reizi Rīgā notiks pilsētas festivāls „Mūsdienīgā Renesanse”

14.jūlijā Rīgā notiks pirmais pilsētas festivāls „Mūsdienīgā Renesanse”. Krāšņš dalībnieku gājiens Renesanses un Viduslaiku tērpos sāksies Vecrīgā un turpināsies Vērmanes dārzā, kur publikas uzmanībai būs piedāvāts koncerts-pasaka. Pieaugušos un bērnus sagaida atrakcijas, bruninieku turnīri, cirka uzvedumi, meistar-klases un konkursi ar vērtīgām balvām.

Festivāls sāksies sestdien, 14.jūlijā, plkst. 18:00 Līvu laukumā. No Līvu laukuma košs dalībnieku gājiens pa Brīvības ielu dosies uz Vērmaņdārzu viduslaiku muzikantu pavadījumā. Piedalīties gājienā var ikviens interesents, tērpts Viduslaiku vai Renesanses laikmeta stilā ar mūsdienu modes elementiem. Visi dalībnieku tērpi piedalās konkursā „Labākais kostīms”. Par visoriģinālāko un kreatīvo tērpu „Mūsdienas Renesanses” stilā tiek pasniegta balva 150 ls vērtībā, kā ziņo festivāla organizētāji.

19:00 Vērmaņdārza estrādē sāksies koncerts-pasaka. „Tā būs viduslaiku pasaka ar mūsdienīgiem elementiem, kas priecēs un piesaistīs gan pieaugušos, gan bērnus. Kā jau katrā pasakā, tajābūs gan prinči un princeses, gan mūzikanti un dejotāji, akrobāti un dziedātāji, duelanti un karaļi… Un galvenais – tur būs mīlestība un vēlreiz mīlestība!” – stāsta festivāla organizātore Irina Kurpniece.

Vērmanes dārzā skatītājus sagaida atrakcijas, viduslaiku bruninieku un paukotāju turnīri, kuros var piedalīties visi gribētāi. Atsevišķi turnīri ir paredzēti tieši mazajiem skatītājiem. Tāpat bērniem tiek paredzētas radošās meistar-klases un cirka mākslinieku uzstāšanos, viduslaiku loku meistaru turnīrs, bet pieaugušajiem – profesionālās fotosessijas festivāla dalībniekiem.

Pēc koncerta uz skatuves sāksies stīlistu un skaistuma skolu konkurss par labākā Mūsdienīgās renesanses tēla izveidi. Labākais tēls kļūs par pasākuma simbolu uz vienu gadu – līdz nākamiem svētkiem, kā arī saņems vērtīgas balvas.

Tāpat Vērmaņdārza estrādē tiek plānots amatieru komandu konkurss „5 minūtes Viduslaikos”. Katrs gribētājs var piereģistrēt savu komandu un uzstāties Vērmaņdārza estrādē. Labākām komandām paredzētas vērtīgas balvas, kā ziņo konkursa organizātori.

“Tie ir krāšņi pilsētas svētki, kas simbolizē jaunu atplaukšanu un atdzimšanu, saikni ar mūsu vēsturi un ticību nākotnei. Mēs ticam, ka pozitīva dzīves uztvere ir nepieciešama visos laikos, un šie ir svētki visiem, kas prot novērtēt gaišus momentus ne tikai pagātnē, bet arī nākotnē!”, – stāsta Irina Kurpniece.

Sīkāka informācija par dalībnieku, komandu un organizāciju reģistrāciju dalībai svētkos „Mūsdienīgā Renesanse” ir apskatāma festivāla mājas lapā http://www.renaissance-today.lv

Organizātori plāno atvest uz Rīgu Rēzeknes bērnu nama audzēkņus, kuru atbalstam arī tiekziedota visa dalībnieku reģistrācijas maksa.

„Mēs ļoti vēlamies, lai šies svētki kļūst patiesi gaiši un priecīgi mums visiem, un it sevišķi tiem, kuriem ne jau katru dienu izdodas izbaudīt dzīves krāšņākos momentus. Tieši tāpēc mūsu vēlmeir iesaistīt šos dzīvespriecīgus bērnus un paveikt visu, lai šie svētki kļūtu viņiem par gaišu un jauku notikumu. Mēs aicinām visus, kas vēlas un spēj atbalstīt mūsu ideju – palīdzēt šīs bērnu ekskursijas organizēšanā un jaukas svētku tradīcijas veidošanā. Mēs aicinām arī citus uzņēmējus, sabiedriskās organizācijas un fondus piebiedroties mūsu idejai un aicināt uz svētkiem arī citus bērnus, kuriem tik ļoti nepieciešams atbalsts, palīdzība un nedaudz pasakas, lai varētu turpinātticēt brīnumiem!”

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment