Populārākie mīļvārdiņi – zaķītis, saulīte un mīļumiņš

Katrs trešais savu mīļoto cilvēku sauc par „zaķīti” – šis mīļvārdiņš atzīts par Latvijā populārāko, liecina veikalu tīkla “Maxima” veiktās aptaujas rezultāti. Citu zvēru pamazināmās formas, piemēram, „kaķīšus”, „susuriņus” un „lāčukus” gan visai būtiski apsteigušas „saulītes” un „mīļumiņi”, kuri ar 20% un 19% respondentu balsu ierindojušies attiecīgi otrajā un trešajā vietā Latvijas populārāko mīļvārdiņu topā.

Popularitāti iemantojuši arī tādi mīļvārdiņi kā mincis un mincītis, pupsiks, kaķītis, runčuks, bumbulītis, saldumiņš un lāčuks. Latvijas iedzīvotāji savām otrajām pusītēm mēdz izvēlēties arī dažādas netradicionālas iesaukas, piemēram, murkšķītis, breksītis, speķucītis, žužukiņš, kaķumītis, sušķītis, pekausis, cukuriņš, bubucis, bubiņš, žubīte, circenītis, fledermausis, piksijs, čebītis, masipusiks, džekenīte, bonikiņš un citas.

„Latvijas iedzīvotājiem savas otrās pusītes labpatīk dēvēt „pūkainās” un siltās iesaukās, izmantojot pamazināmo formu un visbiežāk izvēloties kādu dzīvnieku vārdus. Interesanti, ka tikai daži aptaujātie atzīmējuši, ka savam mīļotajam cilvēkam nepiedēvē nekādu mīļvārdiņu,” norāda „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.
Aptauja par populārāko mīļvārdiņu tika veikta no 7. līdz 11.februārim veikalu tīkla “Maxima” mājaslapā www.maxima.lv, un tajā piedalījās 1851 unikālie lietotāji.

„Aptaujā arī noskaidrojām, ka puse Latvijas iedzīvotāju Valentīna dienu svin katru gadu. 39% respondentu atklāj, ka šo dienu mēdz atzīmēt, bet ne katru gadu, jo tas atkarīgs no noskaņojuma un tā, vai blakus ir otrā pusīte, ar ko kopā šo dienu atzīmēt. Un tikai 7% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka Valentīna dienu vēl nekad nav svinējuši un arī šogad neplāno to darīt. Tas apliecina, ka lielākā daļa latviešu tomēr labprāt pieņem jaunus svētkus, iespējams, to atzīmēšana ļauj atsvaidzināt ikdienu un ieviest tajā pozitīvas emocijas,” uzskata I.Andiņš.

Uz jautājumu, kā parasti pavadāt Valentīna dienu, divas trešdaļas iedzīvotāju jeb 65% norādījuši, ka šajā dienā kopā ar mīļoto cilvēku sarīko romantisku vakaru mājās un bauda divvientulību. 13% iedzīvotāju visu mīlētāju svētkos ar otro pusīti dodas vakariņās vai uz kino, savukārt 17% iedzīvotāju Valentīna dienā nedara neko īpašu un pavada to kā pilnīgi parastu dienu.

Vairāki aptaujātie norādījuši, ka Valentīna dienā ar draugiem rīko tematiskas ballītes vai apmeklē kādus publiskus pasākumus, savukārt daļa Valentīna dienu atzīmē ģimenes lokā – ēdot torti, malkojot šampanieti un noskatoties kādu romantisku filmu.

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju Valentīna dienā ik gadu savai otrajai pusītei pasniedz kādu dāvanu, bet 34% aptaujāto dāvanas pasniedz ne vienmēr un ne katru gadu. Tikmēr 10% atzīst, ka Valentīna dienā otrajai pusītei nedāvina neko. 5% aptaujāto atzinuši, ka šogad dāvanas neplāno pasniegt, jo vēlas taupīt līdzekļus.

Interesanti, ka Latvijā ļoti populāri ir dažādi „nieciņi” ar sirsniņu simboliku – tādus saviem mīļotajiem mēdz dāvināt 43% aptaujāto. 25% Valentīna dienas svinētāju otrajai pusītei dāvina saldumus, 10% iedzīvotāju izvēlas kādu noderīgu un vajadzīgu lietu, piemēram, smaržas, apakšveļu, rotaslietas vai kosmētiku, citi mēdz gatavot īpašu svētku maltīti vai organizē kādu intīmu pārsteigumu. Ziedus vai pašdarinātus suvenīrus un apsveikumu kartītes mēdz pasniegt vien 6% aptaujāto, savukārt 5% Valentīna dienā dāvina biļetes uz koncertu vai kādu teātra izrādi.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment