Rīgas svētkos Esplanādes parkā tiek atvērta „Garšas meistaru iela”

Sestdien, 18. augustā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Esplanādes parkā būs atvērta „Garšas meistaru iela”.

„Garšas meistaru ielā” pavāri no labākajiem Rīgas restorāniem apmeklētājiem piedāvās nogaršot un sniegs informāciju par ēdieniem, kas gatavoti no Latvijā audzētiem kartupeļiem, Senegālas prosas kuskusa, Madagaskaras vaniļas, kā arī iepazīstinās apmeklētājus ar kafijas pagatavošanas mākslu, īpaši akcentējot Etiopijas kafiju.

Notiks izglītojošas lekcijas: „Kartupeļu vēsturiskais ceļojums uz Latviju un šķirņu daudzveidība” – Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts, Dr.agr. Ilze Skrabule;
„Garšaugu daudzveidība un lietošana” -zemniece un eksperte Anna Šmite;
„Sēklu daudzveidība un saglabāšanas metodes” – sēklu pētniece Guntra Aistara un permakultūras eksperte Ilze Mežniece; „Slow Food filozofija un darbība” – Mārtiņš Rītiņš un Jacopo Borozzo – Slow Food International.

Projekta interaktīvajā teltī tiks demonstrēti video par projektu 4CITIES4DEV, kā arī filmas par dažām no projekta ietvaros atbalstāmām Āfrikas kopienām, piemēram, Pokotas pelnu jogurtu un Harennas meža savvaļas kafiju.

Pasākumā piedalīsies arī Rīgas domes Labklājības departaments. Tā teltī iedzīvotājiem būs iespēja ar dažādu interaktīvu un informatīvu aktivitāšu palīdzību saņemt saistošu informāciju par veselīgu uzturu un veselīga dzīvesveida veicināšanu. Iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties interaktīvā vides izziņas spēlē „RinKo”, ar kuras palīdzību būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par veselību un tās ietekmējošiem faktoriem.

 

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment