Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz „Dzīvnieku dienām 2012”

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs savu 100. dzimšanas dienu svin visa gada garumā. Pavasarī pateicoties „Latvijas Pastam”, izdota 3 pastmarku sērija „Rīgas Zooloģiskajam dārzam 100”. 19.maija vakarā notika pasākums „Vēstures nakts Rīgas Zoodārzā”. 7. jūnijā Latvijas Banka par godu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza simtgadei laida apgrozībā sudraba jubilejas monētu „Rīgas Zooloģiskais dārzs”. 28. septembrī notika grāmatas „Mans mīļais zooloģiskais dārzs” atvēršanas svētki.

Jubilejas pasākumu ciklu 6. un 7. oktobrī noslēgs tradicionālās „Dzīvnieku dienas”, kad īpaši aicināti ciemos apmeklētājus, kuru vārdā vai (un) uzvārdā dzīvnieka nosaukums. Šajās dienās īpašajiem zoodārza viesiem, kuri visa mūža garumā aktīvi popularizējuši dzīvnieku pasaules daudzveidību, biļetes pienākas par puscenu. Akcija darbojas Rīgas Zoodārzā un Rīgas Zoodārza filiālē „Cīruļi”.

Dzīvnieku dienās 2012 – Radošā darbnīca „Pie aitiņas” Lauku sētā

no plkst. 12.00 līdz 15.00 Lauku sētā – radošā darbnīca kopā ar „OT Ogres Trikotāžu”. Ikvienam interesentam profesionālu adītāju vadībā būs iespēja izzināt aitu vilnas noslēpumus, zīmēt un risināt atjautības uzdevumus, veidot pašiem savas aitiņas, kurām par izejmateriālu kalpos Ogres Trikotāžas audumi, dzijas un dabas materiāli. Svētdien, 7. oktobrī savas amata prasmes rādīt piekritusi vērpēja Ieva Brokāne. Viņa demonstrēs, ka vērpjamais ratiņš var būt ne tikai muzeja eksponāts, bet gan arī gana labi liekams lietā mūsdienās.

Zīmols “OT Ogres Trikotāža” šajās dienās arī gatavojas uzstādīt jaunu rekordu – noadīt garāko šalli no Ogres trikotāžas dzijas. Plānots, ka tā varētu sasniegt 17 metru garumu. Apmeklētāji būs mīļi aicināti līdzdarboties, ieadot savus laba vēlējuma valdziņus īpašajā šallē, kas pēc pasākuma tiks nodota kā dāvanu Rīgas Zooloģiskā dārzam 100.dzimšanas dienā.

no plkst. 11.30 līdz 14.00 būs iespēja vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas:

11.30 – flamingi; 12.30 – pelikāni; 13.00 – lemuri; 13.30 – žirafes; 13.45 – ziemeļbrieži; 14.00 – roņa Puikas uzstāšanās.
„DZĪVNIEKU DIENU” tradicionāla sacensība – kurš dzīvnieks populārākais?

Neklātienes „sacensības” starp apmeklētājiem, kuru uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieku nosaukums, zoodārza dzimšanas dienas svinību laikā norisinās jau vairākus gadus. 2011. gadā kopumā Rīgas zoodārzā un filiālē „CĪRUĻI” zooloģisko dārzu apmeklēja 1107 „dzīvniecisko” vārdu un uzvārdu nēsātāji, pārstāvot 33 zīdītājus, 34 putnu, 16 kukaiņu, 13 zivju sugas. Pērn visčaklākie zoodārza draugi bija dažādās valodās reģistrētie Vilki, Gaiļi, Baloži, Lāči un Gulbji. Pie „lielākām saimēm” pieskaitāmi bija arī Zaķi un Ērgļi, Vanagi un Strazdi, Auni un Kazas, Brieži un Lūši.

Arī šogad 6. un 7. oktobrī visiem apmeklētājiem, pierādot sava vārda vai uzvārda saistību ar dzīvnieka nosaukumu, (uzrādot līdzpaņemto personas apliecinošu dokumentu) – ieejas biļešu cenai 50% atlaide. Ja vārda un dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus der nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu, kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

 

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment