Rīgas ZOOloģiskajā Dārzā – BRĪNUMU LAIKS SĀKAS

Kad rudeņos vakari ar tumsu un drēgnumu pienāk negaidīti ātri, cilvēki alkst brīnumu un pārsteigumu. Festivāla „STARO RĪGA” laikā, apciemojot zooloģisko dārzu, būs gan viens, gan otrs. Nu īsta virtuālā realitāte – te savdabīgs ceļojums uz Āfriku, te zoodārza priedēs iemājojis jaunatklātais Tīģera zvaigznājs…

LOGS UZ ĀFRIKU
Visiem pazīstamais Rīgas Zooloģiskā dārza simbols – 1912. gadā būvētie ieejas vārti būs pārtapuši līdz nepazīšanai, kļūstot par gaišu logu uz Āfrikas savannu, kur laiski ganās antilopju, zebru un žirafu bariņi, kur saules svelmē gulšņā lauvas un ziloņi. Tas jau nekas, ka tas viss tikai acu apmāns, kas panākts ar video projekcijas palīdzību… Tieši drūmie un tumšie rudens vakari taču ir īstais laiks, kad pasapņot!

TĪĢERA ZVAIGZNĀJS
Naktī, raugoties debesīs, dažs, zinošāks vērotājs, zvaigžņu klaidā pratīs atrast Skorpiona, Gulbja vai Lauvas zvaigznājus. Diemžēl nevienam zvaigznājam līdz šim nav dots Tīģera vārds!
Lai labotu šo netaisnību, šogad, Tīģera gadā, Rīgas Zooloģiskais dārzs, sadarbībā ar tēlnieku Kārli Alaini, izveidojis savu „Tīģera zvaigznāju”, kura centrā – vairāk kā 4 metrus garš un 2 metrus augsts Zvaigžņu Tīģeris. Ne mazāk interesanti ir arī tīģera pavadoņi – Pitons un Tauriņi, kas darināti kā krāšņi izgaismoti, telpiski atlējumi. Nu īsts zvaigznājs! Un galvenais – saredzams arī laikā, kad debesis mākoņu klātas!

Gaismas festivāla „Staro Rīga” laikā ciemos aicinās arī zoodārza dzīvnieki. No 18. līdz 21. novembrim ieeja izgaismotajā zoodārzā būs līdz plkst. 19.00 (uzturēšanās zoodārza teritorijā līdz plkst. 21.00), bet biļetes vakaros plkst. 16.00-19.00 maksās tikai Ls 2,00 pieaugušajiem un Ls 1,00 bērniem un pensionāriem. Savukārt iekštelpu ekspozīcijas, kurās dzīvnieki nejūt ne vasaru, ne ziemu (Žirafu māja, Tropu māja, Terārijs u.c.), būs atvērtas līdz plkst. 20.30. Tātad – katrs varēs izmantot iespēju apciemot eleganto žirafu četrotni Žirafu mājā, kā arī pavērot daudzveidīgos Tropu mājas kukaiņus, rāpuļus, abiniekus. Pacietīgākajiem apmeklētājiem nenoliedzami prieku sagādās Nakts ekspozīcijas Bolīvijas naktspērtiķu un tvērējastes žurkķenguru ģimenītes, kurās pavisam nesen tika sagaidīti bezgala simpātiski pēcnācēji.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment