Rīgas Zooloģiskajā dārzā iespēja noskaidrot, vai tava bērna augums atbilst viņa vecumam

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu(BKUS) un interneta resursu www.EsAugu.lv Svītraino dienu ietvaros aicina vecākus noskaidrot, cik garš ir izaudzis bērns, un novērtēt, vai bērna augums atbilst viņa vecumam.

2011. gada 27. augustā no plkst. 13.00 līdz 18.00 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā četras BKUS bērnu māsas mērīs un svērs ikkatru bērnu, kura vecāki to vēlēsies.

Akcijas mērķis ir uzrunāt vecākus, atgādinot, ka ir regulāri jāseko līdzi sava bērna augšanas rādītājiem, jo katru gadu Latvijā piedzimst aptuveni 20 bērni, kuriem laika gaitā tiek konstatēti augšanas traucējumi.

Tomēr kavēta augšana atstāj iespaidu ne tikai uz auguma garumu, proti, ārieni. Augšanas hormons ietekmē vielmaiņas procesus organismā, kā arī veic nozīmīgas funkcijas kaulu augšanas procesā. Ja organisms nespēj saražot augšanas hormonu pietiekamā daudzumā, var veidoties virsnieru un vairogdziedzera mazspēja un aizkavēties dzimumattīstība. Ja meitenei augšanas hormona deficīta dēļ ir aizkavēta pubertāte, kas saistās ar sievišķo hormonu izdales traucējumiem olnīcās, var attīstīties agrīna osteoporoze.

Bērna attīstību un augšanu ietekmē tādi faktori kā iedzimtība, apkārtējā vide, emocionālā vide, fiziskā un psihiskā veselība, uztura kvalitāte un hormonālās sistēmas darbība. Apzinoties ietekmējošo faktoru klātbūtni ikdienas dzīvē, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca aicina regulāri sekot līdz sava bērna auguma un svara rādītājiem. Veselam bērnam mērījumi jāveic vismaz vienu reizi gadā. Bērni līdz 4 gadu vecumam jāsver un jāmēra vismaz reizi 6 mēnešos, bet zīdaiņi līdz 1 gada vecumam jāsver un jāmēra katru mēnesi.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un www.EsAugu.lv atgādina – bailes, aizspriedumi vai pieņēmums, ka bērns neaug, jo viņa vecāki ir maza auguma, nedrīkst būt iemesls tam, lai bērna attīstību nepārrunātu ar ārstu.

Vairāk par bērna augšanu un iespējamiem augšanas traucējumiem var lasīt mājas lapā www.EsAugu.lv, kas ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas atbalstu darbojas kopš 2010. gada novembra. www.EsAugu.lv ir pirmā interneta vietne Latvijā, kas skaidro bērna augšanas procesu –vienu no svarīgākajiem attīstības rādītājiem.

Svītrainās dienas 2011 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks no 22. līdz 28. augustam. Pasākuma laikā ikkatrs apmeklētājs no 12.00 līdz 16.00 varēs uzzināt par svītru, krāsu un rakstu lielo nozīmi dzīvnieku pasaulē. Vairāk informācijas par pasākuma norisi: www.rigazoo.lv.

 

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment