Seksuālās attiecības pēc dzemdībām jāatjauno lēnām un nesteidzīgi

Bezmaksas semināru cikls Gaidību 4diena tirdzniecības centrā Domina Shopping notiek jau ceturto gadu pēc kārtas, un tajā katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulcējas topošās un esošās māmiņas. Šoreiz semināra laikā psiholoģe Kristīne Balode deva vērtīgus padomus, kā atjaunot seksuālās attiecības pēc dzemdībām, kā arī pievērsās attiecību tēmai, stāstot, kā izvairīties no strīdiem un saspīlējuma attiecībās pēc mazuļa piedzimšanas.

Līdz ar ziņu par gaidāmā bērniņa ienākšanu ģimenē mainās gan pāra attiecības, gan ģimenes struktūra – jāiemācās pārorientēties uz attiecību modeli, kuru nu jau veido trīs cilvēki. Ziņa par gaidāmā mazuļa ienākšanu ģimenē rosina uz pārdomām par turpmākās dzīves prioritātēm. Gaidību laikā aktualizējas sevis un sava partnera izvērtēšana dažādos ar topošo vecāku lomu saistītos procesos.

Lai nerastos lieki strīdi un saspīlējums, svarīgi uzticēties, dalīties savās pārdomās un sajūtās. Gan jaunai māmiņai, gan jaunajam tētim jāsaprot, ka zināmas problēmas un neērtības radīsies abiem partneriem. Apzinoties šo situāciju būs vieglāk saprast otras personas rīcību, uzvedību un vēlmes. Atslēga uz veiksmīgu attiecību modeli, kur jaunie vecāki apzinās savu atbildību un pienākumus, ir savstarpējās komunikācijas veidošanā.

Uzmanības sadalīšana starp bērniņu un mīļoto vīrieti

Pirmajā periodā pēc mazuļa nākšanas pasaulē māmiņas aktuālākā prioritāte ir rūpes par bērniņu. Tāpēc jaunajiem tētiem nesajusties liekiem un nenovērtētiem varētu palīdzēt mēģinājums māmiņu un mazuli, tāpat kā grūtniecības laikā, uztvert kā divas nedalāmas vienības. Jaunās māmiņas ciešā saikne ar mazuli, kas raksturīga pēcdzemdību periodam, pamazām mazināsies, ciešajā tandēmā dodot vietu arī tētim. Jo aktīvāk tētis iesaistīsies māmiņas un bērna attiecībās, jo ātrāk un vieglāk sieviete iemācīsies sadalīt savu uzmanību starp bērnu un mīļoto vīrieti.

Seksuālā dzīve pēc bērniņa ienākšanas ģimenē

Seksuālā interese vienam par otru pēcdzemdību periodā atgriežas pakāpeniski, turklāt ne abiem partneriem vienlaicīgi. Viens no veiksmīgas seksuālās dzīves priekšnoteikumiem ir savstarpējā uzticēšanās un abpusēja vēlme atjaunot seksuālās attiecības. Pēc bērniņa piedzimšanas ierastajai sievietes un vīrieša lomai klāt nākuši jauni pienākumi – vecāku loma. Tieši tāpēc būtiski ir iemācīties plānot laiku un atrast iespēju būt divatā.

Turklāt svarīgi ir saprast, ka laika pavadīšana kopā ar partneri ir nevis egocentriska iegriba un bērna pamešana novārtā, bet gan ieguldījums partnerattiecību uzturēšanā un attīstīšanā. Laimīgi un apmierināti vecāki noteikti ir piepildītāki un produktīvāki arī attiecībās ar bērnu.

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment