Starptautiskai sieviešu dienai – 100.gadadiena!

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Resursu centru sievietēm „Marta” aicina uz diskusiju “Sievietes loma Latvijas un Eiropas politikā” 7. martā, plkst. 12.00, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 – 2.stāvā, Rīgā.

Šogad Starptautiskai sieviešu dienai aprit simtā gadadiena. Tās pirmsākumi ir sieviešu cīņa par tiesībām piedalīties vēlēšanās. Gadsimta laikā sievietes ir kļuvušas ne tikai par vēlētājām, bet arī par lēmumu pieņēmējām – politiķēm. Taču statistika liecina, ka politikā joprojām dominē vīrieši – Saeimā sieviešu pārstāvniecība ir 20 procenti, bet Eiropas Parlamentā 35 procenti. Vai vīriešu dominante ir saistīta ar pašu sieviešu priekšstatu, ka tas ir “vīriešu darbs, jo politika ir zināmā mēra kaujas lauks”, vai arī tas ir vispārējs sabiedrības domāšanas un attieksmes stereotips, uzskatot, ka sievietēm tomēr politikā nav īsti vietas, un tāpēc vēlēšanās izvēlas nobalsot par vīriešu kandidātiem?

Lai rastu atbildes uz jautājumiem par sievietes lomu Latvijas un Eiropas nākotnes politikas veidošanā diskusijā kā dalībnieces/-ki piedalīsies: Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte, Lolita Čigāne, Saeimas deputāte (Politisko partiju apvienība Vienotība), Dagnija Staķe (ZZS) Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre, Alīna Rugine (Saskaņas Centrs), Laura Bulmane (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), pētniece Egita Gritāne, Gaļina Bezdeņežniha (“PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”), Elīna Celmiņa, Labklājības ministrijas Vienlīdzīgu iespēju nodaļas vadītāja, Iluta Lāce, Resursu centrs sievietēm “Marta” vadītāja, Dr. Jānis Ikstens, politologs, Dr. Aivita Putniņa, sociālantropoloģe, Ināra Mūrniece, žurnāliste “Latvijas Avīze”, Marina Kovaļova, žurnāliste “Radio SWH +”.

Diskusiju vadīs Gundega Tentere, RCS “Marta”.

Diskusijas noslēgumā visi dalībnieki un mediji aicināti uz svinīgu pieņemšanu ar šampanieti.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment