Rimi iegulda 20 miljonus eiro un atver jaunu tirdzniecības centru Imantā

Vakar, 3. martā, plkst. 12:00 Imantā (Kurzemes prospekts 1a) durvis ver jauns Rimi tirdzniecības centrs Damme, kas ir lielākais uzņēmuma Rimi Latvia investīciju objekts pēdējo piecu gadu laikā. Tirdzniecības centra izveidē ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro. T/c kopējā platība ir 15 000 m², tajā pieejamas vairāk nekā 40 tirdzniecības vietas. Centra 7000 m² saimniekos enkurnomnieks – Rimi hipermārkets, kas būs viens no lielākajiem Rīgā. Kopumā jaunajā tirdzniecības centrā tiks nodrošinātas aptuveni 400 jaunas darbavietas.

„Lai arī joprojām nevaram runāt par strauju Latvijas ekonomikas atlabšanu, tomēr tirgū ir vērojami pozitīvi signāli un tendences, kas rada pārliecību par situācijas uzlabošanos. Tirdzniecības centrs Damme ir pirmais nozīmīgais mūsu šā gada investīciju projekts, kas šī brīža ekonomiskajā situācijā ir ļoti vērienīgs ieguldījums. Damme šobrīd būs lielākais tirdzniecības centrs Imantā. Šogad plānojam atvērt jaunus veikalus visos trijos formātos, kā arī turpināsim esošo veikalu rekonstrukciju. Kopumā šā gada laikā tiks pārveidoti 11 Rimi lielveikali, piedāvājot citādāku veikala iekārtojumu, produktu izvietojumu un mūsdienīgāku dizainu, tādējādi radot ērtāku iepirkšanos Rimi pircējiem,” atverot jauno tirdzniecības centru, teica Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Tirdzniecības centra Damme esošajā Rimi hipermārketā ir rūpīgi veidots sortiments, un tajā ietverti arī vairāki jaunumi. Piemēram, šis būs pirmais Rimi veikals, kurā būs atsevišķa interjera nodaļa, savukārt zaļi domājošo pircēju ērtībām veikalā tiks izvietots īpašs eko produktu stends, kurā vienkopus būs pieejami ekoloģiskie produkti. Rimi hipermārketā darbosies arī kafejnīca.

Tirdzniecības centrā Damme darbosies arī vairāki Latvijā populāru zīmolu veikali, piemēram, lielākais, pēc jaunā koncepta veidotais Jysk veikals Baltijā, lielākais Dino Zoo veikals Latvijā, kurā būs pieejama arī veterinārā aptieka, ambulance un suņu frizētava, kā arī restorāns Čili pica, Jāņa Rozes grāmatnīca, bērnu preču veikals Amaija, Douglas, RD Electronics, Dzintars, kā arī bankas filiāle, aptieka un vēl daudzi citi veikali. Pie Rimi tirdzniecības centra zaļajā zonā izveidots labiekārtots rotaļu laukums bērniem. Savukārt pircējiem savu auto būs iespēja novietot plašā stāvlaukumā, kas paredzēts vairāk nekā 400 automašīnām.

Būvniecības projektu izstrādājis arhitektu un būvinženieru birojs DEPO projekts, savukārt būvdarbus veikusi viena no lielākajām un pieredzējušākajām būvkompānijām Latvijā – SIA Merks. Rūpējoties par apkārtējo vidi, kā arī domājot par izmaksu optimizāciju un efektīvu līdzekļu izmantošanu, Rimi centra būvniecībā izmantoti moderni un inovatīvi risinājumi energoefektivitātes uzlabošanai.

Piemēram, Rimi saldēšanas tehnoloģijas kompresoru radītais siltums visu gadu tiks lietots karstā ūdens iegūšanai, bet gada vēsajā periodā tas tiks novirzīts telpu apkurei. Šajā tirdzniecības centrā tiks īstenoti vēl arī citi siltuma taupīšanas pasākumi, kā arī paredzēta datorizēta inženiersistēmu centralizētā vadības sistēma, kas rūpēsies par enerģijas patēriņa uzskaiti un optimālu iekārtu darbību.

Jaunais tirdzniecības centrs Damme tapis bijušajā industriālajā teritorijā, rekonstruējot loģistikas centru, kas ir videi draudzīgs projekta attīstības risinājums. Savukārt nosaukums tirdzniecības centram dots par godu Lielajai un Mazajai Dammes muižai, kas celtas 18. un 19. gadsimtā un senāk atradušās 1 km attālumā no vietas, kur šobrīd atrodas tirdzniecības centrs.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment