Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju pēc nacionālo sportistu uzvarām strādā produktīvāk

”Jutīšos priecīgs un pacilāts vēl vairākas dienas pēc uzvaras” – šādu atbildi sniedz teju puse (46%) Lattelecom aptaujas dalībnieku uz jautājumu par izjūtām, ja kāds no Latvijas olimpiešiem izcīnītu godalgu XXX Vasaras Olimpiskajās spēlēs. Katru trešo Latvijas iedzīvotāju nacionālo sportistu uzvaras iedvesmo labākiem panākumiem darba vietā, bet katrs ceturtais ir gatavs tiekties pēc augstākiem personīgajiem sasniegumiem sportā.

Nacionālo sportistu uzvaras 36 % Latvijas iedzīvotāju motivē panākumiem darbā, turklāt daļa no tiem apgalvo, ka ir tik pozitīvi noskaņoti, ka spēj paveikt pat vairāk, nekā pirms tam. Turklāt sportistu sasniegumi panākumus vairo ne tikai darbā, bet arī citās dzīves jomās. Katram ceturtajam Latvijas sportistu uzvaras kalpo par dzinuli uzlabot savu fizisko sagatavotību un personīgos sportiskos rekordus (25%). Katrs piektais atzīst, ka prieks par sasniegto uzlabo arī attiecības ar kolēģiem (23%), ar draugiem (22%) vai ģimeni (21%).

„Mūsu sportistu panākumi iedvesmo, jo mēs zinām – Olimpiskajām spēlēm seko ļoti daudzi visā plašajā pasaulē. Ja kāds no mūsējiem uzvar, tas nozīmē, ka izskan arī Latvijas vārds – tādējādi arī mans vārds. Identificējot sevi ar Latviju, nacionālo sportistu sasniegumus uztveram daļēji kā savējos, tie motivē darīt vairāk, labāk. Tādēļ “savējo” panākumi īpaši vairo motivāciju gūt panākumus gan darbā, gan personiskajās attiecībās, kā arī fiziskajās aktivitātēs,” tendenci komentē Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidents Ansis Jurģis Stabingis.

Nervozē un steidz pabeigt darbus

Olimpisko spēļu laikā televīzijas sporta pārraižu programma ir tik piesātināta, ka īstiem sporta faniem pie televizora ekrāniem būtu jāpavada teju 24 stundas diennaktī. Turklāt svarīgi sportistu starti vai komandu spēles ne vienmēr sakrīt ar iespēju atrasties pie televizora ekrāna. Katrs trešais Lattelecom aptaujas dalībnieks jūtas sapīcis, dusmīgs un nespēj koncentrēties, nervozi pabeidzot darbus, lai varētu noskatīties iepriekš plānotu sporta pārraidi (31%). Aptaujā pirms Olimpisko spēļu pārraides noskaidrots, ka viens no pieciem respondentiem sporta pārraidi plānojis skatīties darba laikā, bet 15% neapmeklēs plānotus pasākumus vai atcels darba sanāksmes sporta notikuma dēļ. 80 % respondentu labprāt izmantotu iespēju Olimpisko spēļu pārraides noskatīties vēlāk sev vēlamā laikā.

„Esmu novērojis, ka laikā, kad tuvojas kāds nozīmīgs mūsu sportistu starts televīzijā, īpaši pastiprinās sociālo tīklu lietotāju interese par to, kur, kā un ar ko kopā varētu noskatīties televīzijas pārraidi. Tādēļ ir svarīgi, ka internets šodien kalpo ne tikai kā saziņas un informācijas ieguves platforma, bet arī kā platforma, kas var nodrošināt globāli nozīmīgu notikumu tiešraidi ikvienam, kam ir pieejams pieslēgums,” secina sporta entuziasts un Lattelecom sociālo mediju koordinators Andrejs Veitners.

Vēl pirms 2012. gada Olimpisko spēļu sākuma Latvijas iedzīvotāji visvairāk plānoja skatīties vieglatlētikas, BMX un vingrošanas sacensības, turklāt Olimpiskajām spēlēm seko līdzi vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju – tikai 10% sporta sacensības neinteresē.

TAGS: , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment