Vīriešu menopauze


Jā mīļas dāmas, tieši tā vīriešu menopauze. The Times raksta, ka kad vīrieši “noteiktā vecumā” vēlas vairāk laika pavadīt mājas čībās vienatnē un ar avīzi rokās, tad to nevar vienkārši izskaidrot kā “vispasaules nogurumu un apātiju”, bet gan kā “vīriešu menopauzi”, tas viss balstās uz pētījuma rezultātiem, kuri ir publicēti The New England Journal of Medicine.

Pētījumā piedalījās 3369 vīrieši vecumā no 40 līdz 79 gadiem.  Apmēram 5% bija fiksēts testosterona līmeņa kritums pēc sasniegta noteikta vecuma, rezultātā viņiem “samazinājās seksuāla apetīte, viņiem trūka enerģijas, viņi visu laiku sajuta ilgas un nogurumu”. Tādus pacientus piedāvā ārstēt ar aizvietojošo testosterona terapiju. Rakstā teikts, ka vīriešu menopauze ilgst ilgāk nekā sieviešu, kuras pārdzīvo šo etapu starp 45 un 55 gadiem.

Pētījuma autori noteica vīriešu menopauzes 9 pamata simptomus, tajā skaitā ir : libido trūkums, erekcijas problēmas, enerģijas trūkums, pavājināta uzmanības koncentrācija, nemiera un nevajadzības sajūta.

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment