Ziemassvētku projekts „Lai siltas rokas un silta sirds” aicina atcerēties vientuļos cilvēkus Latvijā

SIA „Euroaptieka” sadarbībā ar mediju aģentūru „Inspired” un SIA „Bella Rīga” trīs mēnešu garumā rīkoja sabiedrisku dāvanu projektu „Lai siltas rokas un silta sirds”, kurā tika iesaistīti sociālie aprūpes centri cilvēkiem ar attīstības traucējumiem un veciem ļaudīm, kā arī sociālie dienesti, dienas centri un draudzes, apvienojot turpat simts adītājus, kuri kopā radīja trīs simtus cerību pilnu cimdu pāru. Akcijas mērķis bija atgādināt sabiedrībai par cilvēkiem, kuriem pašreiz svarīgākais ir justies noderīgiem, neaizmirstiem, iesaistītiem – būt daļai no mūsu sabiedrības.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, tika uzrunāti sociālie darbinieki, dažādi sociālie aprūpes un dienas centri, kā arī vienkārši aktīvi cilvēki no sociāli neaizsargātākām, maznodrošinātām grupām ar lūgumu uzadīt rakstainus dūraiņus, ko tieši pirms svētkiem dāvināt uzņēmumu sadarbības partneriem. Katram uzadītajam cimdu pārim tika pievienots tā adītāja dzīvesstāsts kopā ar viņa atziņām un sapņiem, tādējādi mudinot dāvanas saņēmējus atsaukties aicinājumam un neaizmirst šos cilvēkus gada skaistākajos svētkos, apsveicot vai apciemojot viņus, lai kliedētu viņu vientulību un raisītu sirds siltumu.

„Ziemassvētki ir dāvināšanas un labo darbu laiks. Šogad mūsu Ziemassvētku sveiciens trīs miljonos valdziņu ir saadīts kopā ar gaišām domām un sirsnīgiem laba vēlējumiem, ietverts simt deviņdesmit piecos kilometros krāsainu dzīparu jeb trijos simtos siltu un košu cimdu pāru, ko mums palīdzēja sarūpēt teju simt adītāju no sociālās aprūpes centriem, dienas aprūpes centriem un draudzēm Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Valmierā, Jelgavā, Jūrmalā, Dobelē, Madonā un Gulbenē. Īpašu paldies gribu pateikt sociālajiem dienestiem un mūsu sadarbības partneriem, kas sniedza milzīgu ieguldījumu šī projekta tapšanā,” stāsta SIA „Euroaptieka” vadītāja Inga Zemdega-Grāpe.

„Tikpat dažādi kā adītāju dzīves stāsti un pieredze ir arī uzadītie cimdi. Krāsaini un meistarīgu roku darināti. Ikvienā cimdā un katrā valdziņā ir cilvēka roku un sirds siltums, ieadītas visas viņu ilgas un sapņi. Šiem cilvēkiem ir svarīgi būt noderīgiem. Apzināties, ka viņi kādam ir vajadzīgi un ka kāds viņus atceras,” papildina Inga Zemdega-Grāpe.

Katrs projektā iesaistītais adītājs saņēma dāvanas, bet jauktais koris „Iedvesma”, kurā dzied mediju aģentūras „Inspired” darbinieki, viesojās aprūpes centros „Valmiera” un „Ziedkalne”, sniedzot Ziemassvētku ieskaņas koncertu. Līdz Zvaigznes dienai „Iedvesma” muzikāli priecēs SAC iemītniekus arī vēl citviet Latvijā.

„Ikdienas steigā mēs ļoti bieži koncentrējamies uz sevi, savām problēmām, aizmirstot par tiem cilvēkiem, kas ilgojas pēc saskarsmes. Atvēlot kaut nedaudz laika un uzmanības, mēs varam gan būtiski bagātināt to sirmgalvju ikdienu, kuri nereti ir nepelnīti aizmirsti un pavada dienas vienatnē, gan radīt kopības sajūtu ar cilvēkiem, kas pašreiz jūtas sociāli atstumti un nedroši. Tāpēc mēs ar prieku piekritām īstenot šo akciju, kas no vienkārša Ziemassvētku dāvanu projekta ir izvērtusies Vislatvijas sociālā akcijā,” atzīmē mediju aģentūras „Inspired” direktors Kārlis Gedrovics.

Akcijā tika iesaistīti turpat simts adītāji no visas Latvijas, kopskaitā noadot 300 cimdu pāru, pašiem izvēloties rakstus adījumiem no iedotās dzijas un krāsām. „Adītāju atsaucība bija liela un neviltota, esam saņēmuši daudz siltuma un mīlestības, kā arī aicinājumus šo projektu turpināt arī nākamajā gadā,” atzīst SIA „Euroaptieka” mārketinga vadītāja Dagnija Veidemane.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment