Izstāde „Mīļdzīvnieki Baltā truša gadā”

Truša gadā no 16. līdz 27. martam Latvijas Dabas muzejā sadarbībā ar Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrību „Trusis un citi” būs aplūkojama izstāde „Mīļdzīvnieki Baltā truša gadā”.

Izstādē būs apskatāma vēl neredzēta dekoratīvo mīļdzīvnieku dažādība – ne tikai jūrascūciņas pelītes, žurciņas, kāmīši, bet arī šinšillas, burunduki jeb zemes vāveres un degu, kā arī Holandes trusis, Hotots, garmatainās trušu šķirnes pārstāvis – Melnā angora u.c. Īpaši šogad truša iegāde var nest laimi – Ķīnā jau no jaunā gada iestāšanās trusis ir galvenais gada dzīvnieks un to iegādājušās neskaitāmas mājsaimniecības. Austrumu tautas uzskata, ka tieši Truša gads visā Dzīvnieku aplī ir tas laimīgākais…

Bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja iesaistīties arī dažādās aktivitātēs. Pirmo gadu darbosies trušu skola, kurā audzētāji mīluli radinās pie pavadiņas un mācīs barjeru lekšanas iemaņas. Katru dienu plkst. 12:00, 14:00 un 16:00 varēs vērot trušu skriešanās sacīkstes un trusenes Paulīnes barjerskrējienu. Sestdienās un svētdienās bērni kopā ar vecākiem varēs izmēģināt trušu vilnas vērpšanu ar vērpjamo ratiņu, savukārt 19. un 20. martā izstādes apmeklētājus priecēs kluba „Seskumīlis” seski. Mazākajiem izstādes apmeklētājiem lielu prieku sagādās trušu bērnudārzs.

Bērni aicināti ņemt līdzi arī vienu no garaušu gardumiem – tīrus burkānus, ar ko pacienāt izstādes dzīvniekus. Mīļdzīvnieku saimnieki un arī tie, kas par tādiem vēlas kļūt, izstādē varēs saņemt speciālistu konsultācijas par to, kā kopt mīluļus un kā par viņiem rūpēties.

Nodarbībām trušu skolā saimnieki aicināti pieteikt savu mīluli pa tel.: 29182780.

Izstādes atklāšana 16. martā plkst. 13:00 otrā stāva izstāžu zālē.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment