Izveidota informatīva filma par Daugavpils Glābējsilīti

Projekta Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai ietvaros izveidota informatīvi  izglītojoša filma par Daugavpils Glābējsilīti, kas tika atklāta 2011. gada 28.  janvārī. Tā apskatāma mājas lapās www.babybox.lv un www.glabejsilite.lv .

Filma veidota par Daugavpili un Daugavpils reģionālajā slimnīcā atklāto Baby Box – vieta bērna dzīvībai, tomēr tā atspoguļo arī projektu citviet Latvijā – Liepājā un Rīgā.

Traģiskais notikums Daugavpilī, kad pilsētas daudzzīvokļu māju rajona  miskastē tika atrasts miris bērniņš neilgu laiku pēc Baby Box atklāšanas  Daugavpils reģionālajā slimnīcā, apliecina, ka ir nepieciešams veikt vēl  lielāku sabiedrības informēšanas darbu par Baby Box.

Projekta Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai īstenotāji vēlētos izglābt ikvienu  bērniņu, tomēr realitātē ir jāatzīst, ka lēmumu par šo krimināli sodāmo un  noziedzīgo rīcību pieņem bērna vecāki un to ietekmēt, diemžēl, projekta īstenotāji nevar. Var vien lūgt ikvienu sociālo darbinieku, medijus un  sabiedrību kopumā runāt par Glābējsilīti vēl skaļāk un plašāk, lai informācija par iespēju bērnam dot dzīvības, nevis nāves ceļu sasniegtu arvien vairāk  cilvēku. Iespējams, tieši informācijas nepietiekamība bija iemesls, kāpēc Daugavpilī tika īstenots šis noziegums, bet, iespējams, patiesais iemesls bija pavisam cits – vienaldzība.

Glābējsilīte ir traģiska nozieguma profilakses projekts. Tas ir projekts bērna dzīvībai. Glābējsilītes mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta  bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem.

Daugavpils Glābējsilītes izveide sekoja 2009. gada septembrī atklātajai Rīgas Glābējsilītei un Liepājas Glābējsilītei, kas sāka darboties 2010. gada oktobra sākumā. Līdz šim Latvijas Glābējsilītēs ievietoti 8 mazuļi – 7 Rīgā un 1  Liepājā. Latvijā tiek plānots izveidot vismaz piecas Glābējsilītes.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment