Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs neēd pusdienas darbadienas laikā

Tikai nedaudz vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju regulāri ēd pusdienas darba laikā, liecina Electrolux Latvia pētījuma dati. Pārējie pusdienas visbiežāk neēd vispār, vai arī dara to pa ceļam uz tikšanos un pie saviem datoriem. Ņemot vērā, ka darbā tiek pavadīta lielākā dienas daļa (vidēji 30-40% nomodā pavadītā laika), ēdienreizes darbadienas laikā ir būtiska veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, uzsver Electrolux speciālisti.

“Ikdienā bieži gadās redzēt, kad steigā cilvēki atsakās no maltītēm dienas laikā. Šajā situācijā ir svarīgi atcerēties, ka laiks, ko izmantojam, ieturot pusdienas, ir būtisks ieguldījums mūsu veselībā, tostarp enerģijas vairošanā un koncentrēšanas spēju palielināšanā. Veidojot apņemšanās sarakstu nākamajam gadam, aicinu ikvienu obligāti iekļaut sarakstā arī regulārās pusdienas”, stāsta Electrolux Latvia direktors Eduards Reneslācis.

Katrs ceturtais jeb 25% aptaujāto pusdienas ēd ārpus biroja darbam tuvumā esošajās sabiedriskās ēdināšanas vietās. Tomēr arvien biežāk par vietu maltītes ieturēšanai tiek izvēlēta tieši biroja virtuve – kā liecina Electrolux Latvia pētījumu dati, šo iespēju izmanto katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju. 29% norādījuši, ka pusdienas visbiežāk neēd vispār, vai arī ietur maltīti pa ceļam starp tikšanām vai pie datora.

Mūsdienās ledusskapis un mikroviļņu krāsns birojā vairs nav nekāds retums, taču, kā liecina Electrolux Latvia pētījums, 34% Latvijas iedzīvotāji to neizmanto. 38% apgalvoja, ka ledusskapi un mikroviļņu krāsni darbavietā izmanto reizi nedēļā un biežāk. Vēl 8% norādīja, ka šādas tehnikas darbā šobrīd nav, bet vajadzētu to nodrošināt. Viņiem nepiekrīt 14% respondentu, kuri teica, ka šādas tehnikas viņu darba vietā nav un arī nevajag.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment