Kundalini joga bērniem – iespēja atpūsties no ikdienas stresa

Nereti vecākus nomoka jautājums – kā vislabāk nodarbināt un izglītot savas atvases. Kas būtu vislabākās nodarbības bērnu attīstībai? Izvēlēties sporta, vai labāk valodu pulciņus? Ar ko sākt? Kur iet? Kas jādara, lai bērns būtu nosvērts un emocionāli atvērts? Kundalini jogas nodarbības bērniem nodrošina gan fizisko aktivitāti, garīgo attīstību, kā arī palīdz izpausties radošās spēlēs ar vienaudžiem.

Lai arī valda priekšstats, ka kundalini jogas nodarbības ir piemērotas tikai pieaugušajiem, tā nebūt nav. Tās ieteicams apmeklēt pat no 3 gadu vecumā. Protams, nodarbības saturs bērniem ir daudz citādāks kā pieaugušajiem: „Bērni Kundalini jogas mācību apgūst caur spēlēm, mūziku un aizraujošām pasakām. Šī joga ir balstīta uz Montesori metodi – bērns izvēlas, pasniedzējs seko. Vienā dienā viņi ir iedomu mežā un lec kā zaķi, citā ir kamieļi un atrodas tuksnesī. Pēc aktīvākās un fiziski aktīvās nodarbības daļas, iestājas nakts un bērni veic dažādus elpošanas vingrinājumus, sākas meditācijas process. Bērniem šis laiks ir ļoti īss, ja viņi spēj atslābināties un prātu atslēgt uz minūti, tad tas jau ir daudz.” par Kundalini jogas nodarbībām stāsta Kundalini jogas pasniedzēja Solvita Mētra – Ozoliņa.

Arī bērnu ikdiena ir pārdzīvojumu un piedzīvojumu pilna – nereti notikumi mājās, bērnu dārzā, vai uz ielas ir mazuļiem satraucoši, tie sakāpina viņu emocijas un rada papildus spriedzi. Kundalini jogas nodarbības ļaus bērnam atslābt, saprast sevi un tikt galā ar problēmām, stresu.

„Visbiežāk vecāki, kuri paši apmeklē Kundalini jogas nodarbības, izvēlas uz tām vest arī savus bērnu. Tāpat ir arī tādi vecāki, kuri paši nekad nav nodarbojušies ar jogu, taču ved bērnu uz Kundalini jogas nodarbībām, jo vēlas, lai pirmsskolas vecuma bērnam, pusaudzim vai jaunietim šajā tehnoloģiju pasaulē būtu iespēja atpūsties un relaksēties. Lai viņš vakaros nebūtu kā milzīga enerģijas lādiņš un ikvakara gulētiešana nepārvērstos par milzīgu skandālu 3 stundu garumā – lai ierastie ikdienas procesi būtu vieglāki, harmoniskāki,” piebilst Solvita Mētra.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment