Latvijā izveidota pirmā digitālā aptieku karte ar plašām meklēšanas iespējām

Lai veicinātu zāļu pieejamību pacientiem un vairotu sabiedrības informētību par tuvējās apkārtnes aptiekām un to piedāvājumu, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izveidojusi digitālu aptieku karti. Tā pieejama elektroniski ZVA mājaslapā: www.zva.gov.lv/aptieku-karte.

Jaunizveidotā aptieku karte veicinās iedzīvotāju informētību par tuvējās apkārtnes aptiekām un to piedāvātajām iespējām. Tā kā meklēšanas rezultātos ir redzami arī izvēlēto aptieku tālruņu numuri, karte ļaus ērtāk un ātrāk izvēlēties aptieku, kurā zāles iegādāties, kā arī būs kā atbalsts analoga medikamenta meklēšanai un zāļu cenu noskaidrošanai un salīdzināšanai.

Kartes apmeklētājs varēs elektroniski izvēlēties, pēc kādiem parametriem meklēt aptieku: nosaukuma, adreses vai pilsētas. Tāpat iespējams uzzināt visas Latvijā esošās diennakts aptiekas.

Izvēloties konkrētu aptieku, pieejama precīza adrese, tālruņu numuri, informācija par to, vai konkrētajā aptiekā tiek izplatīti kompensējamie medikamenti, narkotiskās un psihotropās zāles, vai aptiekā tiek gatavotas zāles pēc pasūtījuma, kā arī, vai aptieka izplata veterinārās zāles.

Aptieku kartē publiski pieejama visa informācija par Latvijā licencētām aptiekām, tai skaitā par diennakts aptiekām. ZVA izveidotā karte uzskatāma par visprecīzāko aptieku meklēšanas sistēmu, jo tajā informācija tiek aktualizēta tūlīt pēc lēmuma pieņemšanas.

Atgādinām, ka šā gada februārī ZVA uzlaboja jau esošo zāļu cenu pārbaudes formu un atkārtoti aicināja iedzīvotājus pārbaudīt zāļu cenu. Kopš tā laika, šī meklēšanas forma izmantota jau 30 000 reižu (dienā vidēji 600 – 700 reizes).

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment