Latvijas iedzīvotāju iecienītākie dārzeņi – kartupeļi, burkāni un tomāti

Kā liecina SIA „Maxima Latvija” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Mazpulki” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja, visbiežāk ģimenes maltītēs izmantotie dārzeņi ir kartupeļi, kurus ikdienā gatavo gandrīz trešdaļa jeb 31% respondentu. Otrajā vietā ierindojas burkāni (20%), bet trešie populārākie ir tomāti (13%). Aptaujā atklājies arī tas, ka ikdienā mēs visvairāk esam iecienījuši svaigus dārzeņus – tā tos vislabprātāk bauda 67% aptaujāto.

Lai noskaidrotu, cik daudz un dažādi Latvijas iedzīvotāji uzturā izmanto dārzeņus, veikalu tīkls „Maxima” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Mazpulki” augusta sākumā kopumā aptaujāja 611 „Maxima” veikalu apmeklētājus visā Latvijā.

Latvijā visbiežāk dārzeņi tiek lietoti svaigā veidā – tā tos vislabprātāk ēd 67% aptaujas dalībnieku, savukārt ar vārītiem dārzeņiem vislabprātāk mielojas katrs piektais uzrunātais „Maxima” veikalu pircējs. Aptaujas rezultāti atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk dārzeņus lieto kā pamatēdienu, to atzīmējuši 28% aptaujāto, salātus par piemērotāko dārzeņu pielietošanas veidu uzturā uzskata 26% respondentu, savukārt zupās dažādās dārza veltes labprāt izmanto 23%, bet sautējumos – 17% respondentu.

Aptaujā noskaidrots, ka, ja vien tas ir iespējams, lielākā daļa (67%) aptaujāto iedzīvotāju izvēlas Latvijā audzētas dārza veltes, bet 11% atzīst, ka tam īpašu vērību nepievērš. Katram desmitajam respondentam vissvarīgākā ir kvalitāte, savukārt 4% aptaujāto dārzeņus iegādājas, tikai vadoties pēc to cenas – tiek iegādāti lētāki dārzeņi, lai ietaupītu ģimenes budžetu kam citam.

Taujāti par, viņuprāt, visgardākajiem dārzeņiem, 25% respondentu par tādiem uzskata tomātus, 17% – papriku, 16% – ziedkāpostus un gurķus, burkāni vislabāk garšo 14% respondentu, bet kartupeļus par gardākajiem dārzeņiem uzskata 13% aptaujāto. Aptauja atklāj, ka vismazāk mīlētie dārzeņi Latvijā patlaban ir brokoļi, ķirbji un rutki.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment