Mazulim ir nepieciešamas gudras rotaļlietas, kas attīsta bērna fantāziju un veicina domāšanu

Bērns ļoti strauji attīstās jau pirmajos savas dzīves gados. Lai nodrošinātu pilnīgu un augstvērtīgu bērna pilnveidošanos, par to jādomā jau laicīgi un jānodrošina mazulis ar atbilstošām rotaļlietām un nodarbēm.

Lielākoties dažādu uzņēmumu ražotās bērnu rotaļlietas, kuras ir košās krāsās, rada dažādas skaņas un kustības, piespiežot vien dažas pogas, rada bērnos tikai īslaicīgu interesi un nespēj noturēt ilgstošu interesi, jo jau priekšā bērnam pasaka, kas viņam ir jādara un kā jārīkojas, tādējādi, neļaujot viņam pašam izdomāt.

Vecākiem bērns būtu jānodrošina ar rotaļlietām, kas attīsta fantāziju un veicina domāšanu, kā arī spēj noturēt arvien lielāku uzmanību, tādejādi attīstot koncentrēšanās spējas. Līdz ar to sabiedrībai augtu personība, kas pati spēj pieņemt lēmumus, iesaistīties procesos, nevis akli pakļauties no augšas diktētajām normām. Katrs bērns ir individualitāte. Katrs attīstās savā unikālajā ceļā un tieši tā, kā viņam ir nepieciešams. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mazuļa attīstību, ir nepieciešamas rotaļlietas, kas bērna ikdienu spēs nodrošināt ar jaunām idejām, mācīšanos un ilgstošu interesi. Jo vairāk bērns spēlējas ar konstruktoru vai puzli, jo labāk attīstās taustes un redzes sajūtas, pilnveidojas pirkstiņu motorika un roku kustību koordinācija.

Uzņēmums “Smarttoys” vecākiem piedāvā izvēlēties “Geomag” rotaļu stienīšus, kuri ir 5,7 cm gari, kas ļauj ar viņiem spēlēties jau no 3 gadu vecuma. Šāda veida rotaļlietas liek bērnam domāt, kāpēc un kā detaļas savienojas, kā izveidot ko iepriekš redzētu, kā pārsteigt vecākus ar ko jaunu un kas būtu nepieciešams, lai to sasniegtu, kā arī bērnam nav obligati nepieciešams spēļu partneris, viņam ir laiks iedziļināties pašam savā fantāzijas pasaulē. Šo stienīšu priekšrocības ir augstā drošība, jo tie ir stingri ievalcēti un paneļi veidoti no neplīstošas jeb elastīgas plastmasas.

“Spēlējoties kopā ar bērnu, jūs varat nosaukt priekšmetu krāsas un formas, kas uzlabos bērna atmiņu. Šīs rotaļlietas ir dažādās krāsās, lai atbilstu katra bērna interesēm. Rotaļlietas atraisa bērna iztēli, apvienojot metāla stienīšus ar tērauda lodītēm, tādā veidā gūstot priekšstatu par telpu un laukumu,” atzīst uzņēmuma Smarttoys valdes priekšsēdētājs Edgars Mednis.

Šīm rotaļlietām ir vairāki principi, viens no tiem – attīstīt bērna intelektuālās spējas, kā piemēram, uzmanību, atmiņu, it sevišķi redzes atmiņu, telpisko iztēli, spēju atrast likumsakarības, klasificējot un sistematizējot materiālu, spējas kombinēt, t.i. prasmi veidot jaunas kombinācijas no esošajiem elementiem, detaļām un priekšmetiem, spējas atrast kļūdas un nepilnības. Pakāpeniskais sarežģītības pieaugums spēlē sekmē bērna patstāvīgo pilnveidošanos, t.i., attīsta viņa personīgās radošās spējas.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment