Mediķi brīvdienās iesaka būt uzmanīgiem, uzturoties svaigā gaisā

Pavasaris mūs priecē ne tikai ar dabas atmošanos, bet arī ar siltajiem un patīkamajiem laikapstākļiem, kas pēc aukstās ziemas iepriecina ikviena sirdi. Ielās cilvēki kļūst rosīgāki, parkos sastopamas smaidīgas sejas un cilvēki sāk plānot savu aktīvo atpūtu. Lai arī gaidāmās brīvdienas solās būt patīkami siltas un, nenoliedzami, cilvēki dosies sev tīkamā atpūtā ne tikai pilsētas robežās, bet arī ārpus tās, tomēr mediķi iesaka sagrāt sevi un sev tuvos. Atpūta svaigā gaisā ir ļoti nepieciešama cilvēka organismam, taču ikvienam vajadzētu pievērst uzmanību tik aktuālajam ērču jautājumam, kā arī pavasarim raksturīgajam kaitīgajam saules starojumam.

Uzturoties brīvā dabā, svarīgi ir izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu, ieteikums būtu izvēlēties mazliet siltāku apģērbu, ja arī šķiet, ka ir ļoti karsti. Saprotams, ka, iestājoties siltākam laikam, pavasarīgā noskaņa dara savu – ikviens vēlas atbrīvoties no biezā apģērba, taču tas būtu jādara pamazām. Kā norāda medicīnas iestāžu darbinieki, bieži vien cilvēki domā, ka siltā laikā saaukstēties nav iespējams, taču tas tā nav, pavasara gaiss tomēr mēdz būt mānīgs un pavasarīgais vējš ātri vien var novest pie nepatīkamām sekām – saaukstēšanās. Lai mazinātu saslimšanas risku mediķi iesaka pievērst uzmanību arī imunitātes stiprināšanai, kas pavasarī nav ne mazāk svararīgi kā ziemā vai rudenī.

Šobrīd īpaša uzmanība jāpievērš saules starojumam, jo tas var būt veselībai kaitīgs. Lai jauka atpūta saulē nepārvērstos nepatīkamā ādas sūrstēšanā un ar saules starojumu saistītām problēmām, ikvienam ir jāizvērtē tas, cik ilgi mēs uzturamies atklātā saulē un kādu apģērbu nēsājam.

Arī ērces šobrīd ir īpaši agresīvas, tās ir pārziemojušas un barības trūkuma dēļ, ir arī izsalkušas, līdz ar to, tās meklē barību, kas ziemas periodā nebija pieejama. Īpaša ērču agresivitāte ir novērojama divos periodos – pavasarī pēc ziemas guļas un rudenī, kad kukaiņi gatavojas ziemai un vēlas uzņemt barību. Šogad ir atklātas 7% inficētu ērču. Lai arī šis skaitlis nav liels, tomēr jāņem vērā, ka ērču ir ļoti daudz, līdz ar to ir liela iespēja, ka cilvēkam var piesūkties tieši inficēta ērce.

“Brīvdienas ir patīkamas un īpaši siltā laikā tās nav iedomājamas bez uzturēšanās svaigā gaisā, kas cilvēka organismam pēc ziemas ir īpaši svarīgi, taču lai veiksmīgi izvairītos no ērču kodieniem, ikvienam iesakām būt uzmanīgiem un pieskatīt arī sev tuvākos. Dodoties atpūtā pie dabas, noteikti vajadzētu vilkt garas bikses un slēgtus apavus, lai ērču piekļūšana jūsu ķērmenim būtu pēc iespējas sarežģītāka, iesakām izvēlēties gaišu apģērbu, jo tādejādi ērces ir vieglāk pamanīt. Arī pārbraucot mājās, ir svarīgi pārbaudīt sevi un apģērbu, pārliecināties, vai mājās nav ienesta kāda ērce. Ja ir konstatēts ērces kodums, nekavējoties ir jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Ērces kodiens var izraisīt nopietnas sekas jūsu veselībai, tāpēc iesakām vakcinēties pret ērču encifalītu. Arī saules starojums var būt bīstams, iesakām saulē uzturēties ar mēru un vilkt piemērotu apģērbu, īpaši neatkailinot miesu. Lai jums brīnišķīgas brīvdienas un saudzējiet sevi!” atzīst Carnikavas medicīnas centra speciāliste Līga Lazdāne.

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment