Padomi acu skaistumam

Patiesībā daudzas problēmas ar acu zonas skaistumu un skatiena izteiksmīgumu rodas tāpēc, ka nav pietiekami gulēts vai pārāk daudz laika ir pavadīts pie datora. Tie var liecināt arī par pārpūli, ilgstošu stresu vai nepilnvērtīgu uzturu. Protams, izplatītākajām problēmām ir meklējams risinājums, taču – varbūt ir vērts vismaz vienu nedēļas nogali veltīt tikai atpūtai?

Ja ap acīm ir tumši loki

Acu zonas ādai svaigumu sniedz aukstas melnās tējas kompreses. Ievietojiet mitras, izmantotas tējas paciņas ledusskapī, lai atdziest. Pēc tam atgulieties un desmit minūtes paturiet tās uz aizvērtām acīm.

Nogurušām acīm palīdz kontrastkompreses. Tām var izmantot rudzupuķu, kumelīšu, pētersīļu, liepziedu vai klinģerīšu uzlējumu. Vienā bļodā ielejiet aukstu augu novārījumu, otrā siltu un katrā iemērciet divus marles gabaliņus. Pārmaiņus lieciet uz acīm te siltas, te aukstas kompreses, procedūru veicot desmit minūtes. Tas aktivizē asinsriti un tonizē ādu.

Ādu uzmundrina pētersīļi. Auga lakstus var sasmalcināt un klāt uz acīm kā masku. Var pagatavot uzlējumu un likt siltas marles kompreses. Tāpat to var ieliet ledus formiņās un sasaldēt. Pēc tam katru rītu ar marlē ietītu ledus gabaliņu notīrīt un tonizēt sejas ādu.

Tumšie loki var būt iedzimta īpatnība – izteikti plāns ādas virsējais slānis un līdz ar to saskatāms smalko asinsvadu tīklojums, kas ādu vizuāli padara zilganu. Šādā gadījumā brīnumlīdzekli neatradīsiet. Ja loki liekas ļoti traucējoši, tos var nomaskēt ar speciālu korektoru.

Zilos riņķus ap acīm var izraisīt hronisks skābekļa bads, kas rodas, ja trūkst dzelzs. Anēmijas gadījumā organisms tiek sliktāk apgādāts ar skābekli, āda ir bāla un zem tās var redzēt asinsvadus. Ēdienkartē vajadzētu iekļaut pēc iespējas vairāk dzelzi saturošus produktus – gaļu, bietes, ķirbjus, pupiņas, riekstus, pētersīļus, upenes un citus.

Ja tumšie loki parādījušies pēkšņi, vajadzētu konsultēties ar ārstu. Tie varētu būt kādas organisma saslimšanas simptoms.

Ja acis ir aizpampušas

Acu zonas fizioloģiska īpatnība ir tendence uzkrāt šķidrumu. Naktī, kad plakstiņi gandrīz nekustas, limfas cirkulācija ap acīm palēninās, audos veidojas tūska, krājas sāļi, tāpēc no rīta spogulis bieži rāda nepatīkamu ainu – aizpampušas acis. Lai no tā izvairītos, pirms gulētiešanas nevajadzētu daudz dzert.

Pietūkumu mazina svaiga gurķa vai kartupeļa šķēlītes. Tās desmit minūtes jāpatur uz plakstiņiem.

Labs palīgs ir rīvētu kartupeļu maska, ko tur piecpadsmit minūtes. Ciete, kas atrodas šī dārzeņa sastāvā, piesaista šķidrumu.

Cīņā pret pampumu noder diļļu sēklu uzlējuma kompreses. Ieber traukā divas tējkarotes diļļu, uzlej pusglāzi vārīta ūdens. Ļauj dažas minūtes ievilkties, tad iegūtajā šķidrumā samērcē vates plāksnītes. Liek uz acīm un tur divdesmit minūtes.

Iedarbīgs līdzeklis ir rudzupuķu kompreses. Augam piemīt tūsku mazinošas īpašības. Pusglāzi sausu ziedu aplej ar ūdeni un izmērcē, vāra aptuveni divas minūtes. Atdzesē, ietin marlē, klāj uz aizvērtām acīm un tur piecpadsmit minūtes.

Ņemiet vērā, ka tūska un maisiņi zem acīm var liecināt par kādu slimību – sirds vai nieru kaiti, vairogdziedzera saslimšanu.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment